ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד איציק נגד אגד אגודה שיתופית לתחבורה בע"מ :

בפני כבוד השופטת תמר נאות פרי

תובעים

דוד איציק

נגד

נתבעים

  1. אגד אגודה שיתופית לתחבורה בע"מ
  2. איילון חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בחיפה

החלטה

לאחר קריאת תחשיבי הנזק שהוגשו מטעם הצדדים, הצעתי היא כי התביעה תסולק כנגד תשלום של 220,000 ₪ נטו, כאשר לסכום זה יש להוסיף אגרת במ"ש ששולמה ושכ"ט עו"ד.
הצעתי מבוססת בין היתר על הנתונים הבאים –
לקחתי בחשבון את גילו של התובע ביום האירוע, את השתכרותו הממוצעת עובר לאירוע, וכן את העובדה כי התובע חזר לעבוד באותה עבודה בה עבד קודם לאירוע. לעניין זה אציין, כי לא הוגשו לתיק תלושי שכר המתייחסים לתקופה משמעותי, שבין חודש 5/2010 לבין חודש 9/2011, תלושים אשר היה בהם כדי לתת תמונה מלאה לגבי גובה השתכרותו הממוצעת של התובע לאחר התגבשות הנכות הצמיתה (לפחות לשיטת המל"ל). העדר התלושים השפיע על ההצעה בכל הנוגע להפסדים הנטענים לעבר, בתקופה שמיום 1/1/2010 (תום תקופת הנכות הזמנית בשיעור של 20%) ועד היום.
מנגד, לקחתי בחשבון את העובדה כי מעיון בתלושי השכר שכן צורפו - עולה כי אכן חלה ירידה בהשתכרותו של התובע ונתתי את הדעת לאישור של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.
לקחתי בחשבון את העובדה כי התובע לא צירף תיעוד מצולם של מקום האירוע, או ראיות אחרות שיעידו על נסיבות האירוע כפי שהוא טוען שאירע, וכי קיימת שאלה לגבי הנסיבות והאחריות, ולמצער – רשלנות תורמת.
לקחתי בחשבון את העובדה כי התובע לא צירף אסמכתאות כלשהן (רפואיות ואחרות) לתמיכה בטענותיו לפיהן הוא נזקק להוצאות ניידות לנסיעה במוניות ושאין ביכולתו לעשות שימוש בתחבורה ציבורית, וכן את העובדה כי יש סתירה לכאורה בין טענתו זו לבין העובדה כי התובע מוסיף לעבוד כנהג בתחבורה ציבורית (דבר המחייב אותו להיות מסוגל פיזית לעלות את מדרגת האוטובוס).
נלקחו בחשבון ניכויי תקבולי המל"ל.
אדגיש כי כל הערותי לעיל, מתבססות בשלב זה על התרשמות ראשונה מהתחשיבים שהגישו הצדדים והחומר הקיים בתיק. כמובן, שבמידה וישמעו הוכחות - יתבררו פרטים נוספים ונתונים שנחזים להיות בעלי משקל מסויים עלולים להתברר כשגויים. עוד אדגיש כי אין לראות בהערות כמחייבות, ובהמ"ש יהא פתוח לבחינת כל ראיה ושקילת כל טענה משפטית בהמשך ההליכים, במידת הצורך, ולכן – יתכן כי התוצאה הסופית במידה ויכתב פס"ד תהא שונה משמעותית מההצעה דלעיל.
אבקש מהצדדים לשקול את ההצעה ולבוא בדברים באשר לאפשרות להגיע לפשרה. הצדדים יודיעו במשותף לבהמ"ש אם ניתן להגיע להסדר אם לאו בתוך 45 יום מהיום.
במידה ויוגש הסדר פשרה ישלח לצדדים פס"ד בדואר. במידה ולא – תשלח החלטה באשר להגשת תצהירי עדות ראשית ומועד לשמיעת הוכחות.
צר לי על השיהוי הניכר בשליחת ההצעה ואני מודה לנתבעים על הודעתם שהוגשה ביום 9/4/2012.
לעיוני בעוד 45 יום.

ניתנה היום, כ"א ניסן תשע"ב, 13 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דוד איציק
נתבע: אגד אגודה שיתופית לתחבורה בע"מ
שופט :
עורכי דין: