ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בשארה סאחורי נגד אבו כליב ואחרים :

בפני כב' השופט עמית רוזינס

תובעים

בשארה סאחורי

נגד

נתבעים

  1. רג'א אבו כליב
  2. ר.פ. מתכות בע"מ
  3. מגדל חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בחיפה

החלטה

לאחר שעיינתי במסמכים הרפואיים שהוגשו במצורף לכתב התביעה ולבקשה למינוי מומחה בתחום הפסיכיאטרי ושמעתי את טענות הצדדים, נחה דעתי, כי קיימת ראשית ראייה לקיומה של פגיעה נפשית ממנה סובל התובע, ואני מוצא כי אין לחסום בפניו את האפשרות להוכיח את הנזקים שנגרמו לו בתחום זה ואם נגרמו כתוצאה מהתאונה ביום
עם זאת, נוכח קיומו של עבר קודם בתחום הפסיכיאטרי קודם (לרבות נכות נפשית וטיפולים במרכז לבריאות הנפש בטירת הכרמל, כעולה מדברי התובע עצמו בעדותו במסגרת בקשה לתשלומים תכופים ומהמסמכים שעמדו לעיוני), היעדר רצף טיפולי מאז התאונה, ובהתחשב בהתנהלות התובע, אשר לא הגיש בקשה למינוי במועד שנקבע בהחלטה קודמת ובית המשפט הורה כי לא יותר לו עוד להגיש בקשה כזאת, אני מורה כי שכר טרחתו של המומחה ישולם בשלב זה על ידי התובע.
 אני מורה על מינויו של דר' ג'ראיסי נביל, כמומחה בתחום הנפשי, מטעם בית המשפט. כתובתו – בנין פנורמה, רח' תאופיק זיאד, נצרת 16115 ת.ד. 50636. טל': 04-6564973.
המומחה יעיין במסמכים הרפואיים אשר יומצאו לו על ידי בעלי הדין, יבדוק את התובע ויקבע ממצאים לגבי מצבו הרפואי בעקבות התאונה מיום 2.9.2008. בין היתר, יקבע המומחה:
א.         האם לוקה התובע כיום בנכות בעקבות התאונה.
אם קיימת נכות, לאיזו תקופה, מהו שיעור הנכות, איזה חלק מן הנכות נגרמה כתוצאה ישירה של התאונה דנן ואיזה למצב קודם.
מהן הנכויות הזמניות שיש לקבוע לתובע ולאלו תקופות?
ב.         האם יש לצפות לשיפור או להחמרה במצבו בעתיד?

ג.         האם יהיה התובע זקוק לטיפולים רפואיים בעתיד בקשר עם הנכות שנגרמה כתוצאה מהתאונה ואם כן, מהם סוגי הטיפולים ומהי העלות המשוערת של הטיפולים הללו?
 על מינוי המומחה כאמור בהחלטה זו יחולו תקנות הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (מומחים) התשמ"ו – 1986.
תשומת לב הצדדים מופנית במיוחד לתקנה 8 לפיה הצדדים לא יעבירו למומחה כל מסמך המהווה חוות דעת.
בעלי הדין יפנו אל המומחה וימציאו לו את כל המסמכים הרפואיים המצויים תחת ידיהם והנוגעים לתובע, בתוך 30 יום מהיום. העתק כל פניה אל המומחה תועבר במישרין אל הצד השני.
 תשומת לב המומחה מופנית להנחיית ביהמ"ש ביחס לתעריפי מומחים. התעריף עבור חוות דעת רפואית בתחום הפסיכיאטרי לבימ"ש הינה בסך של 5,000 ₪ בתוספת מע"מ (לא כולל בדיקות עזר).
התובע יפקיד בקופת בית המשפט את שכר טרחת המומחה בתוך 30 יום מהיום.
המומחה יתבקש להתחיל עבודתו רק לאחר שיקבל הודעה מבית המשפט על הפקדת שכר טרחתו בקופת בית המשפט, וליתן את חוות דעתו בתוך 45 יום לאחר מכן.

נוכח הסחבת בהתנהלות התובע אין טעם לקיים את קדם המשפט שנקבע ליום 29/4/12 והוא מבוטל. נקבע לקדם משפט ליום 20/9/2012 בשעה 9:40 עד 10:00. התובע יתייצב בעצמו לקדם המשפט.
 התיק בפני לצורך בדיקת הפקדת שכר המומחה ביום 26/4/2010.

ניתנה היום, א' ניסן תשע"ב, 24 מרץ 2012, בהעדר הצדדים.

2 מתוך 2


מעורבים
תובע: בשארה סאחורי
נתבע: אבו כליב
שופט :
עורכי דין: