ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מנחם מרדכי ואחרים נגד יהודה אברהם גבאי ואחרים :

בפני כב' השופטת יסכה רוטנברג

תובע/נתבע שכנגד
מנחם מרדכי

נגד

נתבעים
תובעת שכנגד
1.יהודה אברהם גבאי
2.AVIS דן רכב ותחבורה ד.ר.ת בע"מ

נתבעת שכנגד שומרה חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בתל אביב - יפו

פסק דין

תביעה ותביעה שכנגד שהוגשו בגין הנזקים שנגרמו לרכבים המעורבים בתאונה הנדונה. התאונה אירעה בכביש דו סטרי בעל נתיב אחד לכל כיוון. הצדדים חלוקים ביניהם בדבר נסיבות התאונה. לגרסת התובע, הוא נהג רכבו בנתיב נסיעתו והבחין ברכב הנתבעים עומד בימין הדרך. הוא המשיך בנסיעה ולפתע פגע בו רכב הנתבעים בצידו הקדמי ימני של הרכב. לגרסת נהג רכב הנתבעים, הוא עמד עם רכבו במרכז הכביש במגמה לפנות שמאלה, ולפתע פגע ברכבו בצידו השמאלי, רכב התובע.

העידו בפני שני הנהגים המעורבים ונוסעת ברכב הנתבעים. בתום שמיעת העדויות ביקשו הצדדים ליתן פסק דין לעניין האחריות בלבד, וכן נתנו הסכמתם למתן פסק דין לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] תשמ"ד – 1984, ללא נימוקים.

בחנתי את העדויות, את ההודעות הכתובות ואת מוקדי הנזק. בשים לב להסכמת הצדדים, על דרך הפשרה, ומכוח סמכותי לפי סעיף 79א הנ"ל, אני מחליטה לחלק את האחריות לתאונה, כך שהתובע בתביעה העיקרית יישא באחריות בשיעור של 30% והנתבעים בתביעה העיקרית יישאו באחריות בשיעור של 70%. לפיכך כל צד ישלם לצד האחר את חלקו בנזק שנגרם בהתאם לחלוקה האמורה, ובתוספת הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך 1,500 ₪.

המזכירות מתבקשת לשלוח לצדדים עותק מפסק הדין.
ניתן היום, א' ניסן תשע"ב, 24 מרץ 2012, בהעדר הצדדים.

1 מתוך 1


מעורבים
תובע: מנחם מרדכי
נתבע: יהודה אברהם גבאי
שופט :
עורכי דין: