ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בר משיח נגד דליה כהן :

תיק חיצוני: 0259171113

בפני כב' הרשם אפרים צ'יזיק

תובעים

שי בר משיח

נגד

נתבעים

דליה כהן

בית משפט השלום בחיפה

החלטה

הענין שבפני, בקשת הנתבעת לעיכוב ההליכים בתיק הוצאה לפועל מס' 02-59171-11-3, אשר נפתח לביצוע שטר, ולאחר שההתנגדות לביצוע שטר הוגשה לאחר חלוף המועד להגשת ההתנגדות.

במסגרת זאת קבעתי ביום 7.2.2012, קבעתי כי הליכי הוצאה לפועל יעוכבו כנגד הפקדת עירבון בסך 6,000 ש"ח, שכן כבר אז הובהר במסגרת החלטתי, שהנתבעת שוגה בהבנת המצב המשפטי, ולמעשה, אין לה כל טענות הגנה כנגד התביעה השטרית, במסגרת ההתנגדות אשר הוגשה.

בשלב זה, הוגשה על ידי הנתבעת בקשה לפטור מהפקדת העירבון לצורך עיכוב הליכי הוצאה לפועל.

במסגרת בקשתה הנוכחית, טוענת הנתבעת, כי מצבה הכלכלי אינו טוב והיא נתמכת בידי קצבת הבטחת הכנסה מאת המוסד לביטוח לאומי, ואין לה נכסים כספיים אשר יהא בהם כדי לגייס את סכום העירבון אשר נקבע.

הנתבעת מציינת בבקשתה, כי לעמדתה, התובע פועל בחוסר ניקיון כפיים בעת שנפתח תיק הוצאה לפועל בגין שטר הבטחון אשר נמסר, ומצד שני מחזיק בפסק דין אשר ניתן לביצוע בלשכת ההוצאה לפועל.

פעם נוספת, דומה כי הנתבעת שוגה בהבנת המצב המשפטי. פסק הדין אשר ניתן ע"י כבוד הש' רטנר, עניינו פינוי, ואינו נוגע לדמי השכירות ולזכויות הכספיות של התובע. העילה במקרה זה הינה שונה, והחבות הנוגעת לסעד אשר ניתן הינה שונה: החבות בפסק הדין, נוגעת לעניין הפינוי, ולא לעניין החבות הכספית במסגרת נדונה העילה השטרית.

לא ראיתי בעמידת התובע על זכויותיו על פי דין, משום חוסר ניקיון כפיים, אלא ההיפך הוא הנכון; לא ברור כיצד מרהיבה עוז הנתבעת, אשר התגוררה בנכס של התובע, לא עמדה בתשלום דמי השכירות, לא פינתה את המושכר אלא לאחר שננקט כנגדה הליך של תביעת פינוי, וכאמור בתגובת התובע, אף את ההוצאות אשר נפסקו במסגרת הליך הפינוי, טרם שילמה.

בנסיבות הענין, כאשר למעשה ההליך הינו חסר תוחלת, אין כל הצדקה להיעתר לבקשה, שכן בכל הנוגע לאי תשלום דמי השכירות, קיים השתק פלוגתא לאור פסק דינו של כבוד הש' רטנר, ולמעשה סיבת הגשת השטר לביצוע, נובעת מאי פירעון חוב דמי השכירות.

לעמדתי, כאשר ההתנגדות נשענת על טענה הנוגדת מעשה בית דין הקיים בין הצדדים, ולא מועלית במקרה זה כל טענה אחרת, למעט טענה הנובעת לכאורה ממסקנה משפטית שגויה אצל הנתבעת, ומשהוברר שאף את ההוצאות אשר נפסקו בפסק דינו הקודם של ביהמ"ש, לא טרחה הנתבעת לשלם, לא מצאתי לנכון להורות על מתן פטור מהפקדת העירבון.

אוסיף כי אלמלא מצבה הכספי הלא-טוב של הנתבעת, הייתי מחייבה אף בהוצאות המשפט בגין הליך זה, ואולם לפנים משורת הדין, אין צו להוצאות.

ניתנה היום, א' ניסן תשע"ב, 24 מרץ 2012, בהעדר הצדדים.

2 מתוך 2


מעורבים
תובע: בר משיח
נתבע: דליה כהן
שופט :
עורכי דין: