ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הראל חברה לביטוח בע"מ נגד נור אבו זאייד :

הראל חברה לביטוח בע"מ

נ ג ד

1. נור אבו זאייד

2. סבן יעקב ציוד לבנין בע"מ

3. הכשרת הישוב חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בתל-אביב-יפו

כב' השופטת יסכה רוטנברג

פסק דין

התביעה יסודה בנזקים שנגרמו לרכב מבוטח התובעת בתאונה הנדונה. בתאונה היו מעורבים שני כלי רכב: רכב פרטי בו נהג מבוטח התובעת ומשאית בה נהג הנתבע 1. הצדדים חלוקים ביניהם הן בדבר מיקום התאונה והן בדבר נסיבותיה.

לגרסת נהג התובעת עובר לתאונה נסעו שני הרכבים זה לצד זה, רכבו בנתיב ימני והמשאית בנתיב שמאלי. הרכבים חצו את הרמזור והוא החליט לעצור את רכבו במקביל למדרכה, עצירה מוחלטת, בשל הרעש שהמשאית יצרה, ולהמתין שהמשאית תחלוף. במקום יש עיקול בכביש והמשאית המשיכה ישר, סטתה ימינה לתוך נתיב נסיעתו, ופגעה ברכבו לאורך צידו השמאלי. לגרסת נהג הנתבעים, התאונה אירעה עוד לפני הרמזור, ורכב התובעת סטה שמאלה לתוך נתיב נסיעת המשאית כדי לעקוף מימין, וכך אירעה הפגיעה.

בחנתי את גרסאות הצדדים, הגעתי למסקנה כי התובעת לא הוכיחה גרסתה.

עדות נהג התובעת לא היתה עקבית והנהג מסר מספר גרסאות לגבי אירוע התאונה. בעדותו טען שהוא החליט לעצור רכבו בשל הרעש שהמשאית יצרה (עמ' 3 שורות 5 - 9). אמנם בהמשך עדותו הודה שהוא עצר רכבו לפני מכונית אחרת שהיתה בנתיב הנסיעה, אך טען שבמקום לא היה פקק תנועה וכאמור העצירה היא תוצאה של הרעש (עמ' 3 שורה 14). עדות זו אינה תואמת לאמור בהודעות הכתובות שמסר הנהג, וישנן שתי הודעות. בהודעה הראשונה נכתב "עצרתי את רכבי היות והיה פקק תנועה", ומשאית שחלפה בנתיב שמאלי עברה את קו ההפרדה ופגעה ברכב. בהודעה זו, אין התייחסות לכך שהתאונה אירעה לאחר הרמזור, אין התייחסות לעיקול בכביש, יש התייחסות לפקק תנועה, והטענה היא שהרכב עצר כתוצאה מפקק תנועה, לא כתוצאה מרעש. ההודעה השנייה ניתנה בתגובה להודעת נהג הנתבעים. בהודעה זו, נטען לראשונה שהתאונה אירעה לאחר הרמזור, ושבמקום יש עיקול בכביש. בהודעה זו נטען שהרכב עצר אחר רכבים חונים, ואין טענה לפקק תנועה. גם בהודעה זו אין טענה שהנהג עצר רכבו כתוצאה מהרעש שהמשאית יצרה. כאמור, בעדותו טען הנהג שלא היה פקק והוא עצר רכבו עקב הרעש. לאור האמור אינני סבורה שניתן לבסס תביעה על עדות שכזו.

התביעה נדחית. התובעת תישא בהוצאות הנתבעים בסך 1,000 ₪.

המזכירות מתבקשת לשלוח לצדדים עותק מפסק הדין.

ניתן היום, י"ח שבט תשע"ב, 11 פברואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הראל חברה לביטוח בע"מ
נתבע: נור אבו זאייד
שופט :
עורכי דין: