ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רבקה כהן בלנקה נגד מאור אילוז :

רבקה כהן בלנקה

נ ג ד

1. מאור אילוז

2. המאגר הישראלי לביטוחי רכב בע"מ

בית משפט השלום בחיפה

כב' השופטת תמר נאות פרי

החלטה

לאחר קריאת תחשיבי הנזק שהוגשו מטעם הצדדים, הצעתי היא כי התביעה תסולק כנגד תשלום של 150,000 ₪ נטו, כאשר לסכום זה יש להוסיף החזר אגרת במ"ש ששולמה ושכ"ט עו"ד.

מדובר בתובעת ילידת 1937, אשר נפגעה בתאונת דרכים ביום 28/9/2008.

הצעתי מבוססת בין היתר על הנתונים הבאים -

(א) לקחתי בחשבון את האמור בדו"ח הערכת תלות מיום 9/2/2009, אשר נערך כחמישה חודשים לאחר מועד התאונה, לפיו התובעת נעזרת בהליכון קיימים כאבים בצלעות, קושי בכיפוף גופה קדימה וקושי בהרמת יד שמאל ובו מצוין כי התובעת נזקקת לעזרה, בין היתר ברחצה ובהחלפת בגדים.

(ב) לקחתי בחשבון את התרשמותו של פרופ' רופמן בעמוד 2 בפרק "דיון ומסקנות", לפיה הניתוח להסרת הגידול שנתגלה אצל התובעת בעמוד שדרה הגבי קטע את תקופת שיקומה ופגע ביכולת השיקום של התובעת.

(ג) לקחתי בחשבון את העובדה שעקב התאונה התובעת מקבלת שעתיים עזרה ביום מטעם מטפלת של המוסד לביטוח לאומי.

(ד) בנוסף, שיקללתי את האמור בסיכום המחלה מבית חולים לוינשטיין מיום 10/4/2009, ממנו עולה כי כחודש קודם לניתוח להסרת הגידול מעמוד שידרה גבי החלה התובעת לסבול מכאבים מתחת לעצם השכמה השמאלית, חולשה ברגלים מלווה עם הפרעות בתחושה, סימפטומים אשר הובילו לגילוי הגידול .

אדגיש כי כל הערותי לעיל, מתבססות בשלב זה על התרשמות ראשונה מהתחשיבים שהגישו הצדדים והחומר הקיים בתיק. כמובן, שבמידה וישמעו הוכחות - יתבררו פרטים נוספים ונתונים שנחזים להיות בעלי משקל מסויים עלולים להתברר כשגויים. עוד אדגיש כי אין לראות בהערות כמחייבות, ובהמ"ש יהא פתוח לבחינת כל ראיה ושקילת כל טענה משפטית בהמשך ההליכים, במידת הצורך, ולכן - יתכן כי התוצאה הסופית במידה ויכתב פס"ד תהא שונה משמעותית מההצעה דלעיל.

אבקש מהצדדים לשקול את ההצעה ולבוא בדברים באשר לאפשרות להגיע לפשרה

הצדדים יודיעו במשותף לבהמ"ש את עמדתם בתוך 45 יום מהיום.

לעיוני בעוד 50 יום.

ניתנה היום, י"ח שבט תשע"ב, 11 פברואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רבקה כהן בלנקה
נתבע: מאור אילוז
שופט :
עורכי דין: