ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעקב רוזנטל נגד צ'ארלי סררו :

יעקב רוזנטל

נ ג ד

1. צ'ארלי סררו

2. רכבת ישראל בע"מ

3. הראל חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בחיפה

כב' השופטת נסרין עדוי

פסק דין

בפניי תביעת התובע כנגד הנתבעים, לקבלת פיצויים בגין הנזקים שנגרמו לרכבו כתוצאה מתאונה מיום 18.05.11, שבה היו מעורבים רכבי הצדדים (להלן: "התאונה").

במועד התאונה רכבו של התובע היה נהוג בידי בנו, מר לירן רוזנטל (להלן: "לירן"), ואילו רכבה של הנתבעת 2, רכב מסוג טנדר, היה נהוג בידי הנתבע 1 (להלן: "הנתבע").

במועדים הרלבנטיים לתאונה, הנתבעת 3 הייתה המבטחת של הטנדר על פי פוליסה לביטוח רכב מקיף.

לאחר ששמעתי את עדויות הנהגים, ובפרט את עדותו של הנתבע, שוכנעתי כי לא הייתה כל מחלוקת בין הצדדים לגבי נסיבות התאונה ולא ברי הכיצד לא הכירו הנתבעים באחריותם לפיצוי התובע.

בהקשר זה, נציג הנתבעת 3 טען כי הנתבעת 3 העבירה לנתבעת 2 את סכום הנזק בקיזוז אשם תורם בשיעור 3%, אך הנתבעת 2 מעכבת את הכסף בידיה מסיבותיה היא.

מעדויות הצדדים התאונה ארעה כדלקמן: ביום התאונה רכבו של התובע נסע ברחוב מסילת הברזל, ובשלב מסוים רכבו עמד מאחורי משאית שעמדה ברמזור אדום. לפתע, לירן שמע רעש וחבטה והבין כי רכבו נפגע על ידי טנדר שהיה נהוג בידי הנתבע 1, שפגע בו מאחור והעיפו קדימה לכיוון המשאית שעמדה לפניו.

לירן הסביר, כי ההתנגשות ארעה לאחר שהספיק לעמוד זמן מה ולא במהלך עצירת רכבו ו/או מייד עם עצירת רכבו. לירן הסביר כי רכבו עמד במרחק של כמה מטרים מהמשאית שעמדה לפניו. הנתבע הודה כי עת פגע ברכב התובע הוא העיפו קדימה, אך לא זכר לאיזה מרחק.

בנסיבות, טענת הנתבעים לקיומו של אשם תורם דינה להידחות.

אשר על כן, אני מקבלת את התביעה ומחייבת את הנתבעים ביחד ולחוד לשלם לתובע סך של 13,500 וזאת לפי הפירוט שלהלן: סך של 11,200 ₪ בגין נזקי הרכב, סך של 900 ₪ בגין שכר טרחת שמאי (שלא שוכנעתי כי היה מופרז), סך של 1,000 ₪ בגין עוגמת נפש, סך של 400 ₪ בגין הוצאות משפט.

הסכום ישולם תוך 21 יום מהיום, אחרת ישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

קיימת זכות להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 15 יום מיום קבלת פסק הדין.

מזכירות בית המשפט תמציא פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, י"ז שבט תשע"ב, 10 פברואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יעקב רוזנטל
נתבע: צ'ארלי סררו
שופט :
עורכי דין: