ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלונה אברמוב נגד אליהו גבסו :

1. אלונה אברמוב

2. רוברט אברמוב

נ ג ד

1. אליהו גבסו

2. רחל גבסו

3. ש. שלמה חב' לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בחדרה

כב' השופט יוסי טורס

פסק דין

תביעה ותביעה שכנגד בגין נזקי רכוש עקב תאונת דרכים.

התובע מס' 2 (להלן - אברמוב) והנתבעת מס' 2 (להלן - גבסו) נסעו בכיכר. אברמוב נסע במסלול הימני ואילו גבסו במסלול השמאלי. לטענת אברמוב גבסו פגעה בו במהלך הנסיעה בכיכר ואילו גבסו טוענת כי דווקא אברמוב הוא אשר פגע בה.

לאחר ששמעתי את הנהגים ועיינתי במסמכים ובתמונות שהוצגו לי אני מעדיף את גרסתו של אברמוב לפיה דווקא גבסו היא אשר סטתה מנתיב נסיעתה ופגעה ברכבו. אברמוב העיד כי הוא נוסע במסלול זה מידי יום ומכירו היטב, מסלול נסיעתו חייב נסיעה רצופה בכיכר ולא הייתה לו כל סיבה לעבור לנתיב האחר.

מנגד, גבסו, לא הכירה את השטח, חיפשה כתובת מסוימת ולא הסבירה כלל לאן היו מועדות פניה, היינו האם היה בכוונה להמשיך בנתיב נסיעתה, או שמא נדרשה לפנות ולחצות נתיב, שאז ברור שהיא שסטתה לנתיב השני. כמו כן בעדותה בפני טענה גבסו, משום מה, שהיא זו שנסעה במסלול הימני, טענה שברור שהנה שגויה שהרי רכבה נפגע בצד ימין ומשכך לא ייתכן שנסעה בנתיב הימני. אינני סבור שגבסו טענה כן בכוונה, אלא מדובר בשגגה, אולם טעות זו מחזקת את מסקנתי לפיה מקום האירוע לא רק שלא היה מוכר לגבסו, אלא גם היום היא אינה יודעת לתאר את תווי השטח מבחינה תעבורתית ומכאן שסביר בעיני שהיא זו שלא נתנה דעתה לכללי הדרך ופגעה באברמוב.

הצדדים לא חלקו על הנזק ומכאן שאני מקבל את תביעתו של אברמוב במלואה ודוחה בהתאמה את תביעתה של גבסו.

על כן התוצאה הסופית היא שאני מחייב את הנתבעים 2,3 , ביחד ולחוד, לשלם לתובעים, סך של 3,331 ₪ בצירוף הוצאות בסך 800 ₪ . הסכומים ישולמו בתוך 30 יום שאם לא כן יישאו הפרשי הצמדה וריבית עד לתשלום בפועל.

התביעה נגד נתבע 1 (בעל הרכב) נדחית בהעדר עילה.

זכות להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה בתוך 15 יום.

המזכירות תמציא את פסק הדין לצדדים בדואר רשום +אישור מסירה

ניתן היום, י"ז שבט תשע"ב, 10 פברואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלונה אברמוב
נתבע: אליהו גבסו
שופט :
עורכי דין: