ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד תיסיר שיבלי :

מדינת ישראל

נ ג ד

1. תיסיר שיבלי

2. מג'בל שיבלי

בית המשפט המחוזי בנצרת

בפני כב' השופט הבכיר זיאד הווארי

בשם העוררת - עו"ד וסים ארשיד

החלטה

1. בפניי ערר על החלטת בית משפט קמא מהיום על פיה הורה על שחרורם של שני המשיבים למעצר בית מלא עד ליום 15/02/12 שעה 10:00.

2. המשיבים הובאו להארכת מעצר שניה היום, בגין חשד למעורבותם בקטטה שהתרחשה בכפר דבוריה בתאריך 04/02/12, כאשר על פי הנטען בבקשה, במהלך הקטטה נחבל המשיב 2. עוד נטען בבקשה, כי בשעות הלילה שני המשיבים יחד עם אחרים הגיעו לכפר דבוריה, השתוללו ותקפו אנשים והציתו רכבים וגרמו נזקים לרכבים כנקמה למקרה שקרה בשעות היום.

3. בבקשתה להארכת המעצר, עתרה המשטרה להאריך את מעצרם של המשיבים ל- 5 ימים לשם השלמת החקירה, ולצורך כך הניחה בפני ביהמ"ש קמא את תיק החקירה אשר כלל דו"ח סודי המפרט את פעולות החקירה שבוצעו וכן פעולות החקירה שנותרו להשלמה. בנוסף הונח מכתב של הפרקליט המלווה את התיק מיום 09/02/12, ובו מתייחס לפעולות החקירה אשר נותרו להשלמה.

4. בית משפט קמא בחן לעומק את כל הראיות שהצטברו עד כה הנוגעים לשני האירועים, והגיע למסקנה כי החשד הסביר אשר קושר את המשיבים, חרף חלוף ששה ימים מאז מעצרם, לא התחזק והגיע לראיות של ממש. בית המשפט הדגיש כי לעניין האירוע השני שהוא למעשה האירוע החמור שבו בוצעו עבירות של פשע חמור, כגון הצתה, אין בחומר הראיות שהצטבר עד כה כדי לבסס תשתית ראייתית נגד המשיבים. מעבר לכך, בית משפט קמא בחן גם את נסיבותיהם של המשיבים, מול נסיבותיהם של החשודים מהמשפחה השניה מכפר דבוריה, ובסופו של יום הגיע למסקנה כי נוכח התשתית הראייתית הדלה והבעייתית, ונוכח העובדה כי המשטרה הסכימה לשחרר את החשודים מהמשפחה הנוספת, הורה על שחרורם של שני המשיבים לחלופת מעצר בית מלא עד לתאריך 15/02/12.

5. בחנתי את טיעוניו של ב"כ העוררת והגעתי למסקנה כי לא נפל בהחלטת ביהמ"ש קמא כל פגם. המדובר בהחלטה מפורטת ומנומקת היטב, ואינני רואה מקום להתערב בה.

ב"כ העוררת ביקש להתייחס לביקורת אשר מתח בית משפט קמא על החוקר שהתייצב בפניו וכן לממונים עליו, מאחר ואינני בקיא בנסיבות שפורטו על ידי בית משפט קמא, אינני רואה כל מקום להביע עמדה בעניין.

6. סוף דבר, החלטת בית משפט קמא מאוזנת, מידתית, וסבירה.

7. בהינתן כל האמור, אני מורה על דחיית הערר.

ניתנה והודעה היום י"ז שבט תשע"ב, 10/02/2012 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: תיסיר שיבלי
שופט :
עורכי דין: