ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עקאב סביחיה נגד מדינת ישראל :

עקאב סביחיה

נ ג ד

מדינת ישראל

בית המשפט המחוזי בנצרת

בפני כב' השופט הבכיר זיאד הווארי

בשם העורר - עו"ד ניזאר עבוד

בשם המשיבה - עו"ד וסים ארשיד

החלטה

1. בפניי ערר על החלטת בית משפט קמא מיום 09/02/12 אשר הורה על הארכת מעצרו של העורר עד ליום 13/02/12 שעה 12:00.

2. העורר הובא להארכת מעצר שניה ביום 09/02/12 בה עתרה המשטרה להורות על מעצרו של העורר ל- 7 ימים לשם השלמת החקירה. בבקשת המשטרה נטען כי קיים חשד סביר אשר קושר את העורר לכך שהוא זרק מטען נפץ לביתו של קצין שב"ס, ירה לביתו, הצית את רכבו, הטריד ואיים טלפונית על בתו ועליו.

3. בית משפט השלום בחן את חומר הראיות שהצטבר עד כה, וכן את קצב הפעילות של המשטרה, והגיע למסקנה כי אכן קיים חשד סביר לעת הזו הדרוש בעוצמתו בשלב זה לצורך הארכת מעצרו של העורר בשנית. הוא גם בחן את פעולות החקירה שנותרו על פי המסמך הסודי שהונח לפתחו של בית משפט קמא. לאחר שערך את כל האיזונים הראויים, קיבל את בקשת המשטרה בחלקה והורה על מעצרו של העורר עד ליום 13/02/12, תוך קביעה כי שקל באם יש מקום להורות על חלופת מעצר, והגיע למסקנה כי אין מקום בשלב זה לחלופת מעצר.

4. הן בהודעת הערר והן בטיעוניו בפניי, חזר ב"כ העורר וטען כי אין כל חשד אשר קושר את העורר לעבירות המיוחסות, וכי המדובר בהארכה שניה, והמשטרה נמנעה מלבדוק עד היום את טענת האליבי של העורר, הוא אף הפנה לנסיבותיו האישיות של העורר, ולטענתו יש בנסיבות אלה כדי להורות על שחרורו של העורר.

מנגד, ביקש ב"כ המשיבה לדחות את הערר. הפנה לתיק החקירה וכן לדוח הסודי.

5. לאחר שבחנתי טיעוני הצדדים, עיינתי בחומר החקירה שהצטבר עד כה, לרבות הדוח הסודי, הגעתי לכלל מסקנה כי לא נפל כל פגם בהחלטת בית משפט קמא אשר מצדיק התערבות בית משפט זה. בית המשפט ערך את האיזון הראוי בין שיקולי החקירה והעובדה ששחרורו של העורר בשלב זה, יביא לידי חשש לשיבוש מהלכי חקירה ולתיאום עמדות, מול נסיבותיו האישיות של העורר, והגיע להחלטה מאוזנת, מידתית וראויה.

6. בהינתן כל האמור לעיל, אני מורה על דחיית הערר.

ניתנה והודעה היום י"ז שבט תשע"ב, 10/02/2012 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: עקאב סביחיה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: