ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אסנת תמר דדש נגד חברת פרטנר תקשורת בע"מ :

אסנת תמר דדש

נ ג ד

חברת פרטנר תקשורת בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בירושלים

כב' השופטת אביב מלכה

פסק דין

דומני כי אין צורך להרחיב מילין על מחלוקת זו.

התובעת פנתה אל הנתבעת לפני שנסעה לשבועיים לחו"ל, ובקשה לברר על אפשרויות שימוש בטלפון הנייד שלה בחו"ל. ממילא ברור כי כוונת התובעת היתה לקבל הצעה זולה ונוחה לצרכיה.

התובעת פעלה, לטענתה, על פי ההנחיות אשר ניתנו לה אולם גילתה כי היא חוייבה בסכומי גבוה של כ-3,000 ₪ הרבה מעבר לסכום שסוכם איתה.

הנתבעת טוענת כי היה על התובעת לעשות שימוש בטכניקה של חיוג הנקראת בפיה 'חיסכון עולמי'. לכשהתובעת לא השתמשה בטכניקה זו, היא חוייבה המחיר המלא של השיחות והמסרונים, לרבות שיחות נכנסות.

הנתבעת הגישה, על פי הוראתי, את תמליל השיחה בין התובעת לבין נציגת השירות של הנתבעת, בעת ההתקשרות בעסקה.

קראתי את התמליל ושוכנעתי כי גירסת התובעת היא הנכונה.

מתוך התמליל ברור לחלוטין כי הוצעו לתובעת שתי אפשרויות חלופיות. האחת, רכישת חבילה בתשלום של 268 ₪ הכוללת 100 דקות של שיחה, יוצאת ונכנסת, וכן 40 מיסרונים (עמוד 7 לתמליל). השניה, החיסכון העולמי הדורש חיוג בטכניקה מסויימת.

על כך שמדובר בשתי אפשרויות נפרדות ניתן ללמוד מפתח הדברים של נציגת הנתבעת בעמוד הראשון וכן בעמוד 2 כאשר הנציגה מסבירה לתובעת כי השימוש בחיסכון עולמי נועד למי שאינו מתכוון להשתמש הרבה בטלפון.

אומנם, במהלך השיחה ניתנו לתובעת גם הוראות כיצד לבצע את החיוג באמצעות החיסכון העולמי, אולם מחילופי הדברים בין התובעת לנציגת הנתבעת, ברור כי מידע זה ניתן רק ליתר ביטחון.

יתר על כן, מיד לאחר שהנציגה נותנת לתובעת את המידע על החיוג באמצעות חיסכון עולמי, שואלת התובעת אם יש קשר בין החבילה לבין החיסכון העולמי והיא נענית בשלילה (שולי עמוד 6 וראש עמוד 7).

לאור האמור מסקנתי היא כי התובעת אינה חייבת בתשלום לתובעת אלא זה הנקוב בחבילה עליה הסכימה.

יתר על כן, מתוך התמליל מתחזקת טענה נוספת של התובעת, כי נציגת הנתבעת התחייבה בפניה כי לאחר ניצול 75% מן החבילה הנתבעת תשלח אליה מיסרון ותביא זאת לידיעתה, כדי שהתובעת לא תעבור את מסגרת החבילה, בהיסח דעת.

דומה שאין מחלוקת כי פעולה זו לא נעשתה. לפיכך, גם אם עברה התובעת את המיכסה של 100 השיחות שהוקצבו לה בחבילה, אין היא חייבת בתשלום מעבר לסכום שבחבילה.

לאור האמור אני מקבלת את התביעה.

אני מורה לתובעת לזכות את התובעת כך שהתובעת תשלם עבור השימוש שעשתה במכשיר הטלפון בעת שהותה בחו"ל סך של 268 ₪ בלבד.

הנתבעת תבצע את החישוב ותשיב לתובעת את הסכום שנגבה ביתר, בתשלום במזומן, בתוספת הפרשי הצמדה וריבית למן היום של החיוב ועד ליום ההחזר בפועל.

ככל שהתובעת לא פרעה את החיוב בו חוייבה בגין השימוש בחו"ל - היא פטורה מן התשלום.

הנתבעת תוסיף ותשלם לתובעת סך של 1,500 ₪ כהוצאות ההליך בתוספת הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד ליום התשלום בפועל.

בשולי הדברים אעיר כי ראוי היה לנתבעת כי היתה קוראת את התמליל קודם להגשת התביעה וחוסכת מזמנו של בית המשפט.

ניתן היום, י"א טבת תשע"ב, 06 ינואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אסנת תמר דדש
נתבע: חברת פרטנר תקשורת בע"מ
שופט :
עורכי דין: