ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלגריה רבקה לוי נגד פלאפון תקשורת בע"מ :

אלגריה רבקה לוי

נ ג ד

פלאפון תקשורת בע"מ

בית משפט השלום בבאר-שבע

כב' הרשם עידו כפכפי

פסק דין

1. המבקשת עותרת למתן רשות להתגונן כנגד תובענה על סכום קצוב, בסכום קרן של 20,010 ₪, אשר הוגשה כנגדה במסגרת תיק הוצל"פ 12-04727-11-3. במאוחד להתנגדות אשר הוגשה ביום 18.7.11 הגישה המבקשת בקשה להארכת מועד להגשת ההתנגדות.

2. עסקינן בתביעה הנסמכת על הסכם התקשרות בין המבקשת למשיבה מיום 5.9.10. במסגרת העסקה רכשה המבקשת מחשב נייד וטלפונים ניידים והתקשרה כלקוח עסקי בשם: "רבקה ו/או רמי לוי". לכתב התביעה צורף ריכוז חשבוניות המעיד על שיעור החוב.

3. למבקשת נמסרה אזהרה בתיק ההוצל"פ ביום 15.5.11, וכפועל יוצא, המועד להגשת ההתנגדות חלף ביום 15.6.11. ההתנגדות הוגשה באיחור של כחודש בטענה כי המבקשת, "אשה בת 80" נפלה למשכב. טענת המבקשת בדבר מצבה הרפואי לא נתמכה בכל מסמך.

לגופו של עניין טענה המבקשת כי המשיבה מנסע לבצע מחטף לאשה בת 80 וכי חזרה לה רק הוראת קבע אחת ואין ביכולתה לשלם עבור כל החוב בתשלום אחד.

המשיבה ויתרה על חקירת המבקשת וסיכמה טענותיה, המבקשת חזרה על הטענות הדלות בבקשתה.

דיון והכרעה

4. המבקשת איחרה בהגשת ההתנגדות ולא הראתה כל טעם למחדלה, קל וחומר שלא הצביעה על טעם מיוחד. אין די בהשענות על גילה של המבקשת, אשר מעיון בבקשה עולה כי לא דייקה בטענתה כי הינה בת 80 אלא הינה בת 72. המבקשת לא צירפה כל מסמך לתמוך בטענתה כי נפלה למשכב באופן שמנע ממנה הגשת ההתנגדות במועד.

לפיכך עולה כי אין למבקשת טעם המצדיק את האיחור בהגשת בקשתה ודין הבקשה להארכת מועד להדחות.

ככלל, טיבם של הטעמים המיוחדים משתנה מהליך להליך ובהתנגדות ניתן להקל עם טיבם של טעמים כאמור אולם יש מקום לעשות כן אם במכלול השיקולים המבקש הראה גם כי קיימים לו סיכויי הגנה לגופו של עניין.

5. לגופו של עניין הבקשה אינה מגלה כל טענות הגנה. על מבקש רשות להתגונן להתכבד ולפרט הגנתו. אין די בטענה הכללית של המבקשת כי פיגרה בתשלום אחד וכי הוחתמה ללא קריאת המסמכים.

המבקשת לא הניחה תשתית עובדתית מספקת לתמוך בטענת ההטעיה ואין לה כל התכחשות לעצם העסקה או טיבה, לקבלת המכשירים או לעלות העסקה. אין למבקשת כל הסבר להיותה לקוח עסקי אף בשם אחר. מבין השורות עולה כי המבקשת הסכימה להיות אשת קש לאחר ואין לה להלין אלא על עצמה.

6. פועל יוצא הוא כי דין הבקשה להארכת מועד וההתנגדות להדחות. המשיבה רשאית להמשיך ולפעול בתיק ההוצל"פ.

7. לאור ניסוחו התמציתי יתר על המידה של כתב התביעה, העדר צירוף חשבוניות ברורות ואי הבהרת טיבו של החוב ואופן היווצרותו, אף לא בסיכומי המשיבה, לא מצאתי מקום לפסוק הוצאות נוספות לטובת המשיבה.

ניתן היום, ד' טבת תשע"ב, 30 דצמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלגריה רבקה לוי
נתבע: פלאפון תקשורת בע"מ
שופט :
עורכי דין: