ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ענת שמיר נגד מגדל חברה לביטוח בע"מ :

ענת שמיר

נ ג ד

מגדל חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בפתח-תקוה

כב' השופטת ריבה שרון

החלטה

הצדדים הגישו תחשיבי נזק .

הערות חלקיות- על קצה המזלג ובתמצית: בסיס הנכות שנלקח בחשבון בתחשיב התובעת אינו עולה לכאורה עם חוו"ד המומחה ואף אינו עולה לכאורה עם תקצירי השומה שצורפו לתחשיב הנתבעת. אין בידי לקבל את הפרשנות של אף לא חד מהצדדים את קביעות המומחה. מדובר במצב שצפוי בד"כ להחלמה מלאה בחלוף שנתיים מהתאונה (כלאמר בעתיד המאוד קרוב), עם פגמים אנטומיים שלא יחלימו שבגינם קיים סיכוי קטן לפריקה חוזרת בעתיד. הנכות ניתנה בשל ממצא קיים גם אם לא משמעותי בטווחי התנועה, למרות שאלה השתפרו על פי בדיקתו והעדר סימני חוסר יציבות. המצב אינו מתיישב עם פרשנות ב"כ התובעת ומאידך- הנכות לא נקבעה רק בשל סיכון לפריקה עתידית, כפרשנות ב"כ הנתבעת. אוסיף כי מדובר במצב של כתף שמאל שלכאורה אינו מונע את רוב הפעילות היומיומית, אם בכלל, בבית ובעיסוקה. לצורך ראש הנזק של פגיעה בכושר ההשתכרות- יש לקחת בחשבון את הכנסות העסק בשים לב למועדי הדיווח, בניכוי הוצאות ומ"ה בגבולות ה-25% שבתקנות. על פניו- התובעת חזרה לעבוד, גם בתקופת א"כ הזמני, ויש לזכור שהינה מנהלת העסק. כ"כ- לכאורה- על פי השומות, הרלבנטיות יותר מאשר דוחות רווח והפסד-דווקא בשנה שאחרי התאונה- לא נחל העסק הפסדים משמעותיים. יחד עם זאת- התובעת זכאית לטעמי לפיצוי גלובלי המתחשב בנתונים הפרושים לפניי בשלב זה, עד גיל 70. גם ביחס לכאב וסבל, הכפיל ב"כ התובעת, בשוגג אני מניחה, את הנכות הרפואית שנקבעה. באשר להוצאות רפואיות עתידיות- המומחה מציין את הצורך בטיפול פיזיותרפי ממושך, אך את זה- ניתן לקבל במסגרת הציבורית. בהעדר נתונים מדוייקים- לקחתי בחשבון סכום גלובלי על דרך האומדנא, הקשור בנסיעות לטיפולים כאלה בעבר ולעתיד. ודאי שאין הצדקה, ואפילו לא בקירוב, לסכום שנלקח בחשבון בתחשיב התובעת בהקשר זה. התייחסתי גם לנושא עזרת הזולת, לתק' אי הכושר המוושכות, הגם שבשלב זה אין לפניי ראיות בדבר העסקת עזרה עובר לתאונה ומאז, תוך התחשבות במהות וסוג הנכות שלכאורה אינה מונעת לחלוטין תפקוד במשק הבית ובשים לב לכך שלכאורה המשיכה להפעיל את עסקה.

על יסוד הנתונים והמסמכים המצויים בפני בשלב זה , הצעתי הינה לסיים את התיק בפשרה כנגד פיצוי לתובעת בסך של ­153,000 ₪. מסכום זה ינוכו ת"ת, ככל ששולמו, וליתרה יווספו שכ"ט עו"ד בשיעור המקובל ואגרה ששולמה בפתיחת התיק.

הסכומים המרכיבים את הצעתי אינה מפורטת ולטעמי- כך נכון, בשלב זה. היא אינה מחייבת כמובן את מי מבעלי הדין וגם לא את בית-המשפט ויכולה להוות בסיס למשא ומתן בין הצדדים. אדגיש עם זאת, כי היא ניתנת לאחר מחשבה מרובה ויש בה, להבנתי, כדי לשקף ולאפשר לצדדים קניית סיכונים וסיכויים הדדית הנכונה לשלב זה של הדיון.

הצדדים מוזמנים לבוא בדברים, למצות הדברות ולהודיעני את תוצאותיה בהודעה משותפת שתוגש ע"י ב"כ התובעת, עד לא יאוחר מיום 5/2/12.

בהצלחה.

המזכירות תואיל לשלוח את הצעתי לב"כ הצדדים - בפקס, ולרשום ת.פ. למועד הנ"ל

ניתנה היום, כ"ז כסלו תשע"ב, 23 דצמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ענת שמיר
נתבע: מגדל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: