ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד חיים מחלוף :

מדינת ישראל

נ ג ד

חיים מחלוף

בית משפט השלום באשדוד

בפני כב' השופט הבכיר חיים חדש

נציג המבקשת רס"מ פבל זסלבסקי

החשוד מובא ממעצר וב"כ עו"ד חסונה

החלטה

1. המדובר בבקשה להארכת מעצרו של המשיב עוד ב- 48 שעות, במקביל להגשת הצהרת תובע לפיה יוגש כנגד החשוד כתב אישום ויתבקש מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו בגין עבירות של איומים:

1.1 מדובר באיומים שהשמיע, על פי החשד, החשוד כנגד רעייתו, שעמה הוא מצוי בהליכי גירושין.

2. חומר החקירה שהוצג לעיוני מקים עילה לכאורה לבקש את מעצרו של החשוד עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו:

2.1 אמנם צודק הסניגור בציינו כי מדובר בעבירות של איומים בלבד; הם לא לוו באלימות פיזית ולחשוד אין עבר פלילי.

2.2 יחד עם זאת, מדובר בשלושה מקרים של איומים, שחומרתם מתחזקת מאיום לאיום ומאיום מלכתחילה, על רקע של מה בכך " לפוצץ את הפרצוף" על פי החשד, הושמע בהמשך איום שרעייתו תוצא על אלונקה - ובמקרה האחרון מיוחס לו הבטחה שהיא תהיה בקבר.

2.3 כאשר האיומים הללו מושמעים על רקע הליך לא פשוט של גירושין כנראה בין בני הזוג וחילוקי דעות לגבי הבית - מקים הדבר חשש, שאם ישוחרר המשיב, הוא יסכן את ביטחונה של המתלוננת.

3. ער אני לטענת הסניגור כי מדובר בעדות מול עדות ולטענת המשיב מדובר בעלילה שנועדה להוציא את המשיב מן הבית, שכן נוכחותו בבית מטרידה את המתלוננת.

4. יחד עם זאת, הגם שאין מקום לפרט, בשלב זה של ההליכים, את המצוי בחומר החקירה, אסתפק בציון העובדה כי לגרסת המתלוננת יש חיזוקים גם בהודעתו של החשוד.

4.1 מכל מקום, ההתרשמות היא ממערכת יחסים קשה ביניהם על רקע הליכי הגירושין.

5. יחד עם זאת, מצווה בית-המשפט לבחון, בכל מקרה, האם קיימת חלופת מעצר שבכוחה להבטיח את מטרות המעצר בדרך שתפגע פחות בחירותו של המשיב.

5.1 בוודאי כשיש לעשות כן כשמדובר במשיב מבוגר ללא עבר פלילי.

6. על כן אפשרתי, גם היום, הצגת חלופת המעצר שהתייצבה בדמות אחותו של המשיב ונחה דעתי כי מדובר בחלופה נאותה, המסוגלת להבטיח את ביטחון המתלוננת בדרך שלא תחייב הארכת המעצר.

6.1 אמנם המשיב כבר הורחק לביתה של האחות - אולם חזר, על פי חשד, על ביצוע העבירה ואופי האיום אף הוחרף, אולם לטעמי ניתן להבטיח את טיב החלופה ע"י החמרת התנאים והערבויות.

7. אשר על כן, יוכל המשיב להשתחרר מן המעצר, בתנאים כדלהלן:

7.1 המשיב ישהה, בתנאי מעצר בית מלאים, עד ליום ראשון הקרוב, 25/12/11 בשעה 11:00, בבית אחותו, הגב' ריחנה ארביב, ת"ז 042171520, שברחוב הגליל 800/8 באשקלון, טל': **-*******.

7.2 נאסר על המשיב ליצור קשר כלשהו עם המתלוננת, באופן ישיר או עקיף.

7.3 כל שיחות הטלפון של המשיב תבוצענה בנוכחותה של הערבה כאשר הטלפון על מצב רמקול.

7.4 האחות תדאג להתייצבותו של המשיב בביהמ"ש ביום ראשון, בשעה 11:00 ותלווה אותו לדיון.

7.5 יופקד סך של 1,000 ₪ במזומנים, המשיב יחתום על ערבות עצמית בסך 10,000 ₪ ואחותו הנ"ל תחתום על ערבות צד ג' בסך 10,000 ₪ נוספים - הכל להבטחת תנאי השחרור ע"י המשיב.

8. מובהר למשיב, כי באם יפר תנאי מתנאי השחרור הוא ייעצר לאלתר ויובא בפני שופט בתוך 24 שעות ממועד מעצרו.

9. מובהר לערבה צד ג', כי עליה לפקח על המשיב במשך 24 שעות ביממה וכי עליהם לדווח למשטרה לאלתר על כל הפרה של תנאי מתנאי השחרור ע"י המשיב, שאם לא כן ובנוסף לאפשרות שערבותה תחולט,היא תיחשב כמי שסייעה להפרתו של צו ביהמ"ש.

ניתנה והודעה היום כ"ז כסלו תשע"ב, 23/12/2011 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: חיים מחלוף
שופט :
עורכי דין: