ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד דין בן פורת :

מדינת ישראל

נ ג ד

דין בן פורת

בית משפט השלום באשדוד

בפני כב' השופט הבכיר חיים חדש

נציג המבקשת רס"מ חרמון יורם

החשוד מובא ממעצר ע"י ב"כ עו"ד יורם פאוור

החלטה

1. בפני בקשה להארכת מעצרו של המשיב עוד ב- 7 ימים, לצורך השלמת חקירה, בחשד לביצוע עבירות של התפרצות והצתה של נקודת משטרה, התפרצויות והפרת הוראה חוקית.

2. חומר החקירה מוכר למותב זה מעיון בו לצורך מתן הכרעה בעניינו של מעורב נוסף בפרשות והוא מקים חשד סביר הקושר את המשיב לכל המיוחס לו על ידי המשטרה.

3. בנסיבות העולות מחומר החקירה ולאחר עיון במזכר הסודי המפרט פעולות חקירה שנותרו לביצוע, נחה דעתי כי בטרם הושלם חלק מפעולות החקירה - עלול שחרורו של המשיב לפגוע בחקירה.

3.1 חלק מן הפעולות מחייב השארתו של המשיב במעצר.

4. בנסיבות העולות מחומר החקירה, נחה דעתי כי באם המיוחס למשיב הוא נכון, אזי עלול שחרורו גם לפגוע בצורה קשה בביטחון הציבור ורכושו .

5. אין זה מן הראוי לפרט, בשלב זה של ההליכים, את המצוי בחומר החקירה ואסתפק בציון העובדה כי המדובר בחשד לביצוע עבירות בצוותא חדא, אמנם חלקו של המשיב על פי החשד הוא הדומיננטי.

6. יצוין כי למשיב על אף גילו הצעיר עבר פלילי מעיק ביותר במגוון רחב מאוד של עבירות, לרבות עבירות אלימות ורכוש, כמו גם הפרת הוראה חוקית.

7. יחד עם זאת, משהוארך מעצרו של מעורב נוסף בפרשיות רק עד ליום שני הקרוב, מצאתי לראוי להאריך גם את מעצרו של המשיב, באופן דומה.

8. ער אני לאפשרות כי חקירתו של המשיב לא תושלם עד אז, אולם הדבר יאפשר לביהמ"ש לפקח על התקדמות החקירה - שלגבי חלק ממרכיביה היא נמצאת בשלביה הראשונים.

9. לאור כל האמור לעיל, מוארך מעצרו של המשיב עד ליום שני הקרוב, 26/12/11 בשעה 11:00.

10. יש להביא את המשיב, בהקדם האפשרי לבדיקת רופא אשר יקבע את כשירותו למעצר ואת הטיפול הנחוץ לו, ככל שנחוץ, לאור הפגיעות הנראות באופן ברור על מצחו- ולדבריו גם בחלקו הפנימי של האף.

11. תלונתו של המשיב, שפורטה ע"י אמו בדיון, על אלימות שהופעלה כנגדו מצידם של שוטרים, מועברת לבדיקת המחלקה לחקירת שוטרים שעל יד משרד המשפטים.

12. המשטרה תאפשר לבני משפחתו של המשיב להמציא לו ציוד אישי המותר בהכנסה לבית המעצר.

ניתנה והודעה היום כ"ז כסלו תשע"ב, 23/12/2011 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: דין בן פורת
שופט :
עורכי דין: