ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעקוב עזרייב נגד מדינת ישראל :

בפני:

כבוד השופט א' א' לוי

כבוד השופטת א' חיות

כבוד השופט י' עמית

המערער:

יעקוב עזרייב

נ ג ד

המשיבה:

מדינת ישראל

ערעור על גזר דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה, בת.פ.ח. 5049-08, מיום 18.5.09, שניתן על ידי סגן הנשיא א' שיף והשופטים: ח' הורוביץ וצ' קינן

תאריך הישיבה:

כ"א באייר התש"ע

(05.05.10)

בשם המערער:

עו"ד מיכאל כרמל

בשם המשיבה:

עו"ד אוהד גורדון

פסק-דין

השופט א' א' לוי:

בחודש אוגוסט 2008 ביצע המערער תיקון במזגן בדירתה של יוכבד יעקוב, אמו של שאול יעקובוב, ועל רקע זה נתגלע סכסוך בין המערער לשאול בשאלת עלות התיקון. בתאריך 31.8.08 הוביל המערער את שאול ברכבו לפרדס בעכו, שם הכה אותו עם אלה וניסה לחנוק אותו, עד ששאול הצליח להשתחרר ולהימלט.

בתאריך 10.9.08 קבע המערער להיפגש עם אביו של שאול - יפתח יעקובוב (להלן: יפתח), ומשהם נפגשו תקף המערער את יפתח וירה לעברו פעמיים מאקדח שהיה ברשותו. שאול,שהגיע לזירה עם אביו, יצא מהרכב עם אלה בידו, ובעודו רץ לעבר המערער ירה זה האחרון לעברו 4 כדורים ש-3 מהם פגעו בו. בהמשך, דלקו שאול ויפתח אחר המערער, לכדו אותו וכילו בו עת זעמם.

המערער הודה בעובדות האמורות, ובעקבות כך הרשיעו בית המשפט המחוזי בעבירות של חבלה בכוונה חמורה ותקיפה חבלנית, לפי סעיפים 329(א)(1) ו-380 לחוק העונשין. בהמשך, נדון המערער לשש וחצי שנות מאסר, ושנה וחצי מאסר על-תנאי. כנגד עונש זה משיג המערער בפנינו. נטען, כי בית המשפט קמא החמיר עמו תוך שהוא אינו נותן משקל הולם לאלה: עברו שאינו מכביד; הצדדים התפייסו; המערער הביע חרטה כנה; לבסוף, נטען כי גם המתלוננים לא טמנו את ידם בצלחת, ולזירה הגיעו כאשר הם מצוידים בכלי נשק ואלות.

אין בידינו להיעתר לערעור. המערער גמר אומר ליישב את הסכסוך בינו לבין שאול בדרכים אלימות. תחילה הוא הוביל את קורבנו לפרדס שם הפליא בו את מכותיו. אולם דעתו לא נתקררה והוא שב ופגש בשאול ובאביו, והפעם הוא היה מצויד בנשק חם. המערער לא היסס לעשות שימוש באקדח שבידו, פגע בקורבנותיו, ונראה כי כפסע בלבד היה בין מעשים אלה לגרימתה של תוצאה קשה פי כמה ואף קטלנית. על התנהגות מסוג זה היה מצווה בית המשפט המחוזי להגיב בענישה קשה, ולא מצאנו בגזר הדין דבר המצדיק הקלה בעונש.

לפיכך, הערעור נדחה.

ניתן היום, כ"א באייר התש"ע (05.05.2010).


מעורבים
תובע: יעקוב עזרייב
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: