ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אנדריי מרמנשטיין :

בפני:

כבוד השופט א' א' לוי

כבוד השופטת א' חיות

כבוד השופט י' עמית

המערערת:

מדינת ישראל

נ ג ד

המשיב:

אנדריי מרמנשטיין

ערעור על גזר דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה, בת.פ. 1990-02-09, מיום 27.5.09, שניתן על ידי כבדו השופטת ב' בר-זיו

תאריך הישיבה:

כ"א באייר התש"ע

(05.05.10)

בשם המערערת:

עו"ד דותן רוסו

בשם המשיב:

בשם שירות מבחן למבוגרים:

עו"ד קוסטא גדעון

גב' ברכה וייס

פסק-דין

השופט א' א' לוי:

בשני מועדים בחודש ינואר 2009, נכנס המשיב לשני סניפים של בנק הדואר בחיפה, והציג פתק בו היה רשום: "עם אתם לא רוצים שמישהו יפגע תסימו את כל הכסף בשקט! ובלי משחקים" (כך במקור). בדרך זו גנב המשיב סכום כולל של 13,280 ש"ח ואחר כך נמלט על נפשו.

המשיב הודה בעובדות האמורות, ובעקבות כך הורשע על ידי בית המשפט המחוזי בחיפה, בשתי עבירות של שוד לפי סעיף 402(א) לחוק העונשין, התשל"ז-1977. על כך נדון המשיב ל-32 חודשי מאסר ו-24 חודשים מאסר על-תנאי. המדינה, הסבורה כי העונש נוטה לקולא וחורג מרמת הענישה הנוהגת, עותרת בפנינו כי נחמיר בו.

ערעור זה בדין יסודו. בשני מקרים, בפער של 5 ימים ביניהם, נכנס המשיב לשני סניפים של בנק הדואר, ושדד באיומים סכום כסף ניכר. עבירות אלו כשלעצמן חייבו ענישה חמורה מזו שבית המשפט המחוזי השית על המשיב, מקל וחומר שכך נכון היה לעשות נוכח עברו הפלילי של המשיב, בגינו נשא שתי תקופות מאסר לא קצרות. חרף זאת, נראה כי המשיב לא למד את הלקח הנדרש, ולאחר זמן לא רב הוא חזר לסורו. זאת ועוד, גורמי הטיפול מצאו כי המערער מתקשה להשתלב בתהליך גמילה מהתמכרותו לסמים, הואיל והוא מחובר לעולם העבריינות "בנימי נפשו ועל פניו אין אנו מתרשמים כי הבשילה העת אצלו להתנתק מעולם זה ולערוך שינוי בחייו" (בלשון המקור).

בנסיבות אלו שוכנענו כי אין בעונש מענה הולם לחומרת העבירות ולצורך להרתיע את הרבים, ועל כן אנו מקבלים את הערעור ומעמידים את תקופת המאסר בה ישא המשיב בפועל על 48 חודשים. יתר חלקי גזר הדין יעמדו בעינם.

ניתן היום, כ"א באייר התש"ע (05.05.2010).


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אנדריי מרמנשטיין
שופט :
עורכי דין: