ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רפיק נגייב נגד מדינת ישראל :

בפני:

כבוד השופט א' א' לוי

כבוד השופטת א' חיות

כבוד השופט ח' מלצר

המערער:

רפיק נגייב

נ ג ד

המשיבה:

מדינת ישראל

ערעור על גזר דינו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב, מיום 11.2.08, בת.פ. 40196/07, שניתן על ידי כבוד ס. הנשיא השופטת עדנה קפלן הגלר

תאריך הישיבה:

ג' באייר התשס"ט

(27.04.09)

בשם המערער:

עו"ד גוטליב טלי

בשם המשיבה:

עו"ד אוהד גורדון

פסק-דין

השופט א' א' לוי:

ערעור זה מופנה כנגד העונש שנגזר למערער בעקבות הרשעתו בתקיפתם הקשה של ילדיו ומי שהיתה אשתו. בשנת 2001 תקף המערער את בנו בן ה-10 כאשר השליכו לתוך זכוכית הקבועה בדלת הבית. כתוצאה מכך התנפצה הזכוכית ולקטין נגרם חתך עמוק. את בנו האחר, קטין אף הוא (יליד שנת 1991), תקף המערער בשנת 2000. באחד המקרים הוא הלם עם אגרופו בראשו, ובמקרה נוסף, כאשר בנו ביקש כי יסיע אותו לבית חולים הואיל וחש כאבים, הלם בו המערער עם אגרופו בבטנו עד שהחל להקיא דם. משנזעקה אשתו של המערער להגן על בנה, הותקפה גם היא. בתאריך 25.6.07 שב המערער ותקף את אשתו וגרם לה שטפי דם בפניה.

בכל אלה הודה המערער, ובעקבות כך דן אותו בית המשפט המחוזי לשלוש שנות מאסר ושנתיים מאסר על-תנאי. כמו כן, הופעלו שני מאסרים על תנאי, האחד בן שנתיים והאחר בן 10 חודשים, חלקם בחופף וחלקם במצטבר, כך שהתוצאה הסופית היתה שהמערער נכלא לתקופה של 58 חודשים.

המערער מבקש כי נקל בעונשו נוכח נסיבותיו האישיות, הודייתו בעובדות, והזמן שחלף מאז ביצוע העבירות. כמו כן, נטען כי נכון היה להפעיל את המאסר על-תנאי בן השנתיים בחופף.

אין בידינו ללכת לקראת המערער. הוא חטא באלימות קשה ונמשכת כנגד אשתו וילדיו הקטינים, וגם אם עשה זאת על רקע התמכרות לאלכוהול, אין בכך כדי להפחית מחומרתה של אותה אלימות. אדרבא, עיון בהרשעותיו של המערער מלמד כי הוא מתקשה להפנים את לקחם של הליכים משפטיים שננקטו נגדו בעבר, וכך לדוגמה את העבירות נושא האישומים השני והשלישי הוא ביצע זמן קצר ביותר לאחר ששוחרר ממאסר קודם.

בנסיבות אלו לא גילינו בעונש חומרה כלשהי, ומכאן החלטתנו לדחות את הערעור.

ניתן היום, ג' באייר התשס"ט (27.04.09).


מעורבים
תובע: רפיק נגייב
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: