ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סטפן לדניוק נגד מדינת ישראל :

בפני:

כבוד השופט א' א' לוי

כבוד השופט א' רובינשטיין

כבוד השופט י' דנציגר

המערער:

סטפן לדניוק

נ ג ד

המשיבה:

מדינת ישראל

ערעור על גזר דינו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב, מיום 18.11.08, בת.פ. 41022/08, שניתן על ידי כבוד השופט ג'ורג' קרא

תאריך הישיבה:

כ"ו בניסן התשס"ט

(20.04.09)

בשם המערער:

עו"ד עין צבי גיא

בשם המשיבה:

בשם שירות המבחן למבוגרים

עו"ד רחל זוארץ-לוי

גב' ברכה ויס

פסק-דין

השופט א' א' לוי:

בית המשפט המחוזי הרשיע את המערער, על פי הודאתו, בעבירות של מסירת החזקה בנשק שלא כדין, מסירת ידיעות כוזבות ושיבוש מהלכי משפט, עבירות לפי סעיפים 144(ב2), 243 ו-244 לחוק העונשין.

נטען, כי בחודש דצמבר 2007 החזיק המערער כדין באקדח ותחמושת שנמסרו לידיו לצורך תפקידו כמאבטח. באחד הימים פנה אל המערער אחד, ואדים גרינברג, וביקש ממנו את הנשק באמתלה שהוא עומד לבצע שוד-מבוים בחנות תכשיטים לצורך קבלת דמי הביטוח. בתמורה, הובטח למערער סכום של 50 אלף דולר.

ואדים לא ביצע שוד, אולם למערער אמר כי השוד נכשל והנשק אבד. במצב זה חשש המערער כי האקדח יימצא על ידי המשטרה ויקשור אותו לביצוע השוד, ועל כן ביים פריצה לביתו ובהמשך הגיש תלונה כוזבת למשטרת ישראל. בסופו של דבר נתפסו האקדח והתחמושת בחיפוש שנערך אצל ואדים.

על כל אלה נדון המערער בבית המשפט המחוזי ל-24 חודשי מאסר, מחציתם בפועל ומחציתם על-תנאי. בערעור שבפנינו מבקש המערער כי נקל עמו. נטען, כי הוא התפתה למסור את הנשק לואדים, שבהמשך סחט אותו, משלא נותר לו מוצא הוא החליט לפנות למשטרה.

גם לאחר שעיינו בנימוקי הערעור שבכתב, והאזנו לטיעונו של בא-כוח המערער על-פה, לא מצאנו מקום או עילה לשנות מן העונש. גם אם נכונה גרסת המערער לפיה נסחט על ידי ואדים, יש לזכור כי תחילת הפרשה בכך שהוא הסכים למסור נשק לאחר מתוך ידיעה כי האקדח עומד לשמש לביצוע עבירה. לא לכך יועד הנשק שנמסר לידו, ועל כן בהחלטתו של בית המשפט קמא להשית עליו מאסר ממש, לא נפל פגם כלשהו.

הערעור נדחה.

המערער יתייצב לשאת בעונשו במזכירות בית המשפט המחוזי בתל-אביב, ביום ט"ז באייר התשס"ט (10.5.09), עד לשעה 10:00.

ניתנה היום, כ"ו בניסן התשס"ט (20.04.09).


מעורבים
תובע: סטפן לדניוק
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: