ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סמיר עיסא רושרוש נגד יורשי המנוח לביב רושרוש ז"ל :

בפני:

כבוד הרשמת גאולה לוין

המערערים:

1. סמיר עיסא רושרוש

2. מוניר עיסא רושרוש

3. מוסא עיסא רושרוש

4. סוהיל עיסא רושרוש

5. סימון עיסא רושרוש

6. רימון עיסא רושרוש

7. אליאס עיסא רושרוש

נ ג ד

המשיבים:

1. יורשי המנוח לביב רושרוש ז"ל

2. רושרוש למיא

3. יוסף רושרוש

4. שאדי רושרוש

5. ראפת רושרוש

6. פראס רושרוש

7. מסעף רושרוש

8. אברהים רושרוש

9. ספואת רושרוש

10. ג'רייס רושרוש

11. פרג' רושרוש

בקשה להארכת מועד להגשת סיכומים

ובקשה למחיקת הערעור

החלטה

1. בתיק זה ניתן ביום 12.3.2008 צו לסיכומים, בו נקבעו המועדים להגשת סיכומי הצדדים. עוד נקבע באותו צו כי השלמת טיעון בעל פה תתקיים ביום 12.1.2009. בהמשך, מטעמי בית המשפט, נדחה המועד להשלמת טיעון בעל פה. כן הוגשו מספר בקשות לדחיית המועד להגשת סיכומים מטעם המערערים. ביום 5.4.2009 הגישו המשיבים בקשה לדחיית הערעור, באין הגשת סיכומים. המערערים, בתגובה, טענו כי הגישו בקשה להארכת מועד להגשת הסיכומים עד ליום 20.5.2009, בשים לב לכך שמועד הדיון נדחה פעם נוספת, מחודש יוני 2009 לחודש ספטמבר 2009.

2. נחה דעתי כי בנסיבות העניין יש להאריך את המועד להגשת סיכומים וכי אין הצדקה לדחות את הערעור. בירור במזכירות בית המשפט העלה כי ביום 29.3.2009 אכן ביקשו המערערים להגיש בקשה נוספת להארכת מועד להגשת סיכומים, אך זו לא התקבלה לרישום בהעדר תגובה של הצד השני. בשים לב לכך שהתנהלות המערערים מצביעה על כך שלא זנחו את ההליך, ובשוקלי את כלל האינטרסים הנוגעים בדבר, באתי לכלל מסקנה כי יש לאפשר למערערים לברר את הערעור לגופו, חרף מחדלם הדיוני. במאזן האינטרסים בין הצדדים, ניתן משקל נכבד לזכותו של מערער במיצוי זכות הערעור. לגבי המשיבים, האינטרס הלגיטימי שלהם הוא בכך שהליכי הערעור לא יתמשכו מעבר לסביר. בנסיבות העניין, מוליכים שיקולים אלה להארכת המועד להגשת הסיכומים. אמנם, המערערים לא פעלו כנדרש כדי לעמוד בחובת הגשת הסיכומים במועד. ההסבר לכך מצוי, ככל הנראה, בנסיבות המתוארות בתגובתם. האמור בתגובה מלמד כי מחדלם של המערערים אינו נעוץ בזלזול בהליך ואינו נובע מזניחתו. מבחינת המשיבים, לא מצאתי פגיעה של ממש באינטרס שלהם בסיומו של ההליך תוך פרק זמן סביר, לאור העובדה כי הארכת המועד להגשת סיכומים לא תחייב דחייה של מועד הדיון. מכל מקום, הנזק שגרם המחדל למשיבים אינו שקול כנגד הנזק שבדחיית הערעור ללא דיון בו לגופו. על כן אין מקום להשתמש בסנקציה החריפה של דחיית הערעור.

3. התוצאה היא כי המועד להגשת סיכומי טענות של המערער מוארך עד ליום 20.5.2009. המשיבים יגישו את סיכום טענותיהם עד ליום 20.7.2009. סיכומי תשובה יוגשו, אם יחפצו המערערים בכך, עד ליום 10.8.2009. מתכונת הסיכומים תהא כאמור בצו סיכומי טענות מיום 12.3.2009. אין צו להוצאות.

ניתנה היום, כ"ו בניסן תשס"ט (20.4.2009).


מעורבים
תובע: סמיר עיסא רושרוש
נתבע: יורשי המנוח לביב רושרוש ז"ל
שופט :
עורכי דין: