ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אשר ביטון נגד עו"ד אליעזר פודורובסקי :

בפני:

כבוד הרשמת דנה כהן-לקח

המערערים:

1. אשר ביטון

2. רחל ביטון

נ ג ד

המשיבים:

1. עו"ד אליעזר פודורובסקי

2. בנק טפחות

3. בן שמואל מימון

4. דבורה מימון

בקשה לפטור מעירבון

החלטה

לפני בקשה לפטור מהפקדת עירבון שהועמד על-ידי המזכירה הראשית על סך 30,000 ₪. בבקשה שלפניי טוענים המבקשים לקשיים כלכליים המונעים מהם את הפקדת העירבון. המשיבים מתנגדים לבקשה.

יוער כי הטענות והמסמכים המצורפים לבקשה, זהים בעיקרם לאלה שנטענו במסגרת הבקשה לפטור מעירבון שהגישו המערערים בהליך אחר התלוי ועומד לפני בית משפט זה – רע"א 9996/09. בהחלטה שניתנה על-ידי היום ברע"א 9996/09 הנ"ל עמדתי על הטעמים בגינם אין להיעתר במלואה לבקשה לפטור מהפקדת עירבון. הטעמים שהובאו בהחלטתי הנ"ל בדבר אי הצגת תשתית עובדתית מלאה ועדכנית בנוגע למצבם הכלכלי של המערערים ובנוגע למאמציהם להיעזר בסביבתם הקרובה לצורך גיוס כספי העירבון, תקפים גם בהליך שלפניי. נוכח טעמים אלה, הבקשה לפטור מלא מהפקדת עירבון נדחית, וזאת בלא שאדרש לסיכויי ההליך שבכותרת.

יוער כי ברע"א 9996/09 הנ"ל ראיתי ללכת לקראת המבקשים (המערערים לפניי) ולהפחית מסכום העירבון, נוכח התשתית החלקית שהובאה בעניין מצבם הכלכלי הנטען, ונוכח מעמדם היחסי של הצדדים. מאותם הטעמים, אף בהליך שבכותרת הינני נכונה לילך לקראת המערערים ולהפחית מסכום העירבון. בהקשר זה יש להביא בחשבון כי ההליך שבכותרת שונה מההליך ברע"א 9996/09 מבחינת מהותו והיקפו, וכן בכך שקיימים במסגרתו משיבים נוספים שיש להבטיח את הוצאותיהם למקרה של כשלון הערעור. בהתחשב בכל אלה, ראיתי להעמיד את סכום העירבון בגין ההליך שבכותרת על סך של 15,000 ש"ח.

הבקשה מתקבלת, אפוא, בחלקה. העירבון יופחת לסך 15,000 ₪. סכום זה יופקד תוך 14 ימים מעת המצאת החלטה זו. בהיעדר הפקדה כאמור, יירשם ההליך לדחייה בלא צורך בהתראה נוספת. אין צו להוצאות בהליך שלפניי.

ניתנה היום, י"ח באייר תש"ע (2.5.2010).


מעורבים
תובע: אשר ביטון
נתבע: עו"ד אליעזר פודורובסקי
שופט :
עורכי דין: