ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פלוני נגד מרים ברם, מנהלת המחלקה לשירו... :

בפני:

כבוד הרשם גיא שני

המערערת:

פלונית

נ ג ד

המשיבות:

1. מרים ברם, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, עיריית

2. סימה בנימיני, בתפקידה כפקידת סעד

3. עדה המר, בתפקידה כפקידת סעד

4. עיריית קריית אתא

בקשה לפטור מאגרה ועירבון

החלטה

לפניי בקשה לפטור מתשלום אגרה ומהפקדת עירבון. הבקשה הוגשה במסגרת ערעור על פסק-דין של בית המשפט המחוזי בחיפה, שמחק על הסף את התביעה שהגישה המערערת לסעד הצהרתי. המערערת טוענת כי מקור ההכנסה היחיד שלה הוא קצבת נכות של המוסד לביטוח לאומי. היא מתארת את נסיבותיה האישיות ומפנה להחלטות שניתנו בעניינה התומכות לדבריה בבקשה. לדברי המערערת היא מצויה בחובות, אין לה חסכונות וכל רכושה מסתכם במחצית מדירת מגוריה, ותחולת הדירה. המערערת מציינת כי אושר לה בעבר סיוע משפטי אולם מאז שנת 1995 היא טוענת לעצמה בהליכים השונים.

המשיבות מתנגדות לבקשה. לדבריהן, המערערת מרבה להגיש נגדם הליכי סרק, ובמקרה הנדון עסקינן בתביעה מעורפלת ובלתי-מבוססת. המשיבות סבורות כי למקרא פסק-הדין של בית המשפט המחוזי ברור שסיכויי הערעור אינם מצדיקים פטור מעירבון. עוד צוין כי המערערת הפקידה לאחרונה עירבון בהליך אחר שיזמה בבית משפט זה.

לצורך הבקשה שלפניי, בהתחשב בטענות המערערת, אני מוכן להניח כי מצבה הכלכלי אינו טוב וכי היא שרויה במצוקה. גם המשיבים אינם טוענים טענות-נגד בעניין זה, אם כי הם מציינים שהמערערת הפקידה זה לא מכבר עירבון בסכום של 3,000 ₪ במסגרת ע"א 9139/09. בנסיבות העניין אני מוצא לנכון לילך לקראת המערערת ולפטור אותה מתשלום אגרה. עם זאת, ככל שמדובר בעניין העירבון, אין להתעלם מטענות המשיבים באשר לריבוי ההליכים שהמערערת נוקטת בהם, ובעיקר מכך שעל פני הדברים נראה כי סיכויי הערעור להצליח אינם גבוהים כלל.

במכלול הנסיבות סבורני כי יש להעמיד את העירבון בהליך זה על סכום של 3,000 ₪. הערבון יופקד תוך 21 ימים מעת המצאת החלטה זו, שאם לא כן - יידחה הערעור ללא התראה נוספת.

ניתנה היום, ה' אייר תש"ע (19.4.2010).