ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ברנד נגד מ"י א תא תנועה דוח-א תא תנועה-23200686816 :


בתי המשפט

בית משפט לתעבורה ת"א – יפו

בש 000811/10

בפני:

כב' השופטת רות כצמן

תאריך:

22/03/2010

המבקשת

נ ג ד

מדינת ישראל

המשיבה

החלטה

המבקש עתר לבית משפט באמצעות סניגורו להחזרת רשיון נהיגה, אשר נפסל על ידי קצין משטרה מוסמך לתקופה של 30 יום, לאחר שהמבקש עבר עבירה המנויה בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה.

הלכה פסוקה היא שעל בימ"ש לשקול כל בקשה מסוג זה מנקודת ראות של שני היבטים עיקריים והם: אורח נהיגתו של בעל הרשיון בעבר ואורח נהיגתו במקרה הקונקרטי אשר נתן את העילה לפסילה. והיה אם שניים אלה או אפילו רק אחד מהם מורים בעליל על נטייתו של בעל הרשיון לזלזל באורחות נהיגתו תוך סיכון שלום הציבור, כי אז מצווה בימ"ש לפסול את הרשיון, כמובן לא כדי להעניש את הנהג אלא כדי לשמור על שלום הציבור.

שמעתי טיעוני באי כח הצדדים וקיבלתי תיק המשטרה לעיון.

ואלה נסיבות המקרה הקונקרטי אשר שימשו עילה לפסילת הרישיון.

בתאריך 20.2.10 בשעה 08.48 נהג המבקש במכונית שברולט פרטית 3602065 ברחוב ז'בוטינסקי בסמוך לצומת זיסמן ברמת גן. הנהג נעצר. נערכה לו בדיקה במכשיר הינשוף בשעה 09.03 והתוצאה היתה 315 מקג' אלכוהול לכל ליטר אויר נשוף. תגובת הנהג היתה "אני לא מבין את זה שתיתי ... יין" ובמקום אחר אמר כי שתה 2.5 כוסות יין.

המבקש אוחז ברישיון משנת 2001, לחובתו 25 הרשעות קודמות ,אלה כוללות 3 הרשעות בגין מהירות מופרזת ועוד עבירות המצביעות על כך שאינו מכביד על חוקי התעוברה ותקנותיה.

בתיק ראיות לכאורה לכך שהמבקש נהג בהיותו שכור כאשר כמות האלכוהול שנמצאה בגופו עולה על הקבוע בחוק, בנוסף במשך 9 שנות נהיגה הורשע ב 25 עבירות. כל אלה הביאוני למסקנה כי צדק קצין המשטרה אשר פסל את רישיונו.

הבקשה להחזרת הרשיון נדחית איפוא .

ניתנה היום כ"ג באדר, תש"ע (9 במרץ 2010) בהעדר הצדדים.

ר. כצמן , שופטת (עמיתה)

תיק המשטרה יוחזר לנציג המשטרה.

קלדנית:שנימעורבים
תובע: ברנד לירז
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: