ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין המוסד לביטוח לאומי נגד נגה ואחר :


בתי המשפט

1

בית משפט השלום ירושלים

א 004034/07

לפני:

כב' השופטת אתי באוםֿֿניקוטרה

תאריך:

31/01/2010

בעניין:

המוסד לביטוח לאומי

התובע

נ ג ד

1. "נגה" - חברה לביטוח בע"מ

2. "הדר" - חברה לביטוח בע"מ

3. "הפניקס הישראלי" - חברה לביטוח בע"מ

4. "אבנר" - איגד לביטוח נפגעי רכב בע"מ

הנתבעות

החלטה

1. ביום 23/03/09 ניתנה על ידי החלטה בבקשה למחיקת כותרת ולמתן רשות להתגונן, במסגרתה דחיתי הבקשה והוריתי לתובע להגיש פסיקתא מתאימה.

2. הנתבעות ערערו על החלטתי זו, כשבין היתר העלו טענה חדשה, שזכרה לא בא בבקשה שבפני ולפיה – "הנכות הפסיכיאטרית בשיעור 50% שנקבעה לנפגע ע"י הפסיכיאטר של המל"ל נקבעה כנכות זמנית בלבד עד ליום 31.12.03 ועל כן, בכל מקרה יש לחשב את סכום הפיצוי שמגיע לתובע לפי הלכת פרלה עמר רק בגין התגמולים ששולמו לנפגע עקב הנכות הפסיכיאטרית עד למועד 31.12.03 בלבד." (הדגשה במקור – א.ב.נ.).

3. ביום 26/07/09 ניתנה החלטה בבר"ע הרלבנטית (בר"ע 951/09) ולפיה, נדחו הטענות, שנדחו כבר על ידי בהחלטתי המקורית וכאשר בית המשפט המחוזי החליט לקבל את הערעור באופן חלקי אך ביחס לטענה החדשה ולפיה, "…אכן קיימת אי התאמה בין חוות הדעת של המומחה בתחום הפסיכיאטרי שקבע נכות זמנית עד ליום 31.12.03… ובין קביעת האורטופד פרופ' עטר, שהתבסס על חווה"ד הפסיכיאטרית וציין כי הוא מקבלה, אך ברישומיו נרשם, כי מדובר בנכות קבועה…".

בית המשפט המחוזי הורה לנתבעות להגיש בקשה מתוקנת, שתכלול אך טענה זו.

4. הנתבעות הגישו בקשה מתוקנת במועד שנקבע להן וביקשו כי בית המשפט יורה לתובע להגיש פסיקתא מתוקנת, שתתייחס לשווי תגמולי המל"ל ששולמו לנפגע בגין הנכות הפסיכיאטרית הזמנית וזאת, עד ליום 31.12.03 ולחלופין, לדון בבקשה המתוקנת למתן רשות להתגונן.

בקשה זו נשלחה לתגובת התובע – אך האחרון לא הגיש הודעה כלשהי לתיק.

5. בניסיון לקדם הדיון בתיק – יודיע התובע לבית המשפט, עד ליום 20/02/10 – אם ישנה הסכמה למתן רשות להתגונן בכל הקשור לטענה החדשה ולהגשת פסיקתא מתאימה לתיק, או שמא יש לדון בבקשה המתוקנת.

ככל שלא תוגש הודעה מתאימה – ייחשב הדבר כהסכמת התובע למתן רשות להתגונן.

המזכירות תשלח העתק מהחלטתי זו לצדדים.

תזכורת פנימית – 24/02/10.

ניתנה היום ט' בשבט, תש"ע (24 בינואר 2010) בהעדר הצדדים.

אתי באוםֿֿניקוטרה, שופטת

עינת נעמי ישראלי


מעורבים
תובע: המוסד לביטוח לאומי
נתבע: נגה" - חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: