ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מ"י נגד קובה דוח-א תא תנועה-27102181693 :


5

בתי המשפט

בית משפט לתעבורה ת"א - יפו

ת 032035/08

בפני:

כב' השופט עופר נהרי

תאריך:

29/11/2009

מדינת ישראל

בעניין:

המאשימה

נ ג ד

קובה הדר

הנאשמת


הכרעת - דין

אני מודיע על זיכויה של הנאשמת וזאת מחמת הספק.

כנגד הנאשמת הוגש כתב אישום ובו נטען כי כאשר נהגה ברכב והתקרבה למעבר חצייה, לא איפשרה להולכי רגל שחצו במעבר להשלים את החציה בבטחה וזאת בניגוד לתקנה 67 (א) לתקנות התעבורה.

הנאשמת כפרה ונשמעו ההוכחות.

מטעם התביעה העיד השוטר אליהו רחמים ובמסגרת עדותו הוגש הדו"ח שערך (ת/1), שכתוב של כתב היד בדו"ח (ת/2) וסקיצה שערך באולם בית המשפט (ת/3).

מטעם ההגנה העידה הנאשמת.

מסקנתי בעקבות מתן הדעת לראיות ולעדויות הינה כי נותר ספק סביר ומן הדין לפיכך כי הנאשמת תהנה מספק זה ותזוכה.

האירוע התרחש בשעת לילה (02:09).

השוטר נשאל בחקירה נגדית על ידי הנאשמת מהו המרחק שבו עמד ממעבר החציה ולא היה בידו להשיב תשובה החלטית על כך אלא אך ציין כי מדובר במרחק של בנין אחד וכי הוא עומד שם באופן קבוע.

הנאשמת העידה כי תחילה איפשרה לקבוצה בת כ – 8 הולכי רגל לחצות במעבר החציה ולכשהתחילה אחר כך בנסיעה וכבר היתה עם מכוניתה על מעבר החציה, או אז ירד הולך רגל נוסף למעבר החציה מן העבר השני אלא שהיה זה כבר בשלב שבו לא יכולה היתה לעצור לדבריה, שכן כבר היתה עם מכוניתה על מעבר החציה, וכן כי הולך רגל אחרון זה לא היה על הפס החמישי ואחר כך על התשיעי של מעבר החציה כפי שתיאר השוטר, אלא אך הוריד רגל לכביש ובשלב שבו היא עצמה מצויה היתה כבר עם רכבה על מעבר החציה.

לאור העובדה שמדובר היה בשעת לילה ותוך שימת לב לכך שהשוטר לא פירט בדו"ח את תנאי הראות במקום ואף לא יכול היה לציין באיזה מרחק עמד הוא וצפה אל עבר מעבר החציה, דומני כי יש באלה כדי לגבש אמירה כי יש חסר בדו"ח וכדי לגבש אמירה, לנוכח גירסתה של הנאשמת, כי מתקיים ספק סביר.

בשים לב לכל אלה תהנה כאמור הנאשמת מן הספק ואני מזכה אותה מן העבירה שיוחסה לה בכתב האישום, מחמת הספק.

ניתנה היום י"ב בכסלו, תש"ע (29 בנובמבר 2009) במעמד הצדדים.

עופר נהרי, שופט

ש.ב.ל.


מעורבים
תובע:
נתבע: קובה הדר
שופט :
עורכי דין: