ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חבצלת הסעות בע"מ נגד א.ד.ם :


בתי המשפט

בית המשפט המחוזי בירושלים

בש"א 9292/09

בתיק אזרחי 3406/09

בפני:

כבוד השופט דוד חשין סגן נשיא

11/09/2009

בעניין:

חבצלת הסעות בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד מוטי קרויזר ואח'

המבקשת

נ ג ד

א.ד.ם. אקספרס (אירועים) בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד מרסל קורן ואח'

המשיבה

החלטה

1. בבקשה זו, שהוכתרה "בקשה דחופה ובהולה ביותר למתן צו עשה", נתבקש בית המשפט ליתן צו עשה אשר יורה למשיבה לשלם למבקשת באופן מיידי את כספי החוב אותו היא חבה לה (לטענתה) בגין שכר שירותי ההסעות אותן ביצעה המבקשת עבור המשיבה בחודשים מאי-אוגוסט 2009.

2. הבקשה נסמכת על תביעה שכנגד שהגישה המבקשת נגד המשיבה. לטענת המבקשת, המשיבה אינה מתכחשת למהות החוב או לסכומו, אלא אך טוענת קיזוז בשל התביעה שהגישה המשיבה נגדה באותו תיק (ת"א 3406/09). ואולם, לטענת המבקשת, "המשיבה עושה דין לעצמה שעה שהיא בוחרת לקזז מהמבקשת את שכר הקיום החודשי שלה וזאת עוד לפני שהערכאה השיפוטית החלה לדון בתביעה. צעד זה הינו פוגעני ומצוי במדרג חומרתו הרבה מעבר לסעדים הזמניים האחרים שהייתה יכולה המשיבה לבקש בטרם עשתה דין לעצמה". המבקשת מוסיפה כי הנזק אשר עלול להיגרם לה אם לא יינתן צו עשה כמבוקש עלולה להביא להתמוטטותה הכלכלית.

3. לאחר שעיינתי בבקשה, באתי למסקנה כי דינה להידחות על הסף מבלי להמתין לתגובת המשיבה. ככלל, אין בית המשפט נוהג להושיט סעד זמני בדמות צו עשה לתשלום סכום כסף למעט במקרים חריגים, שהמחוקק הסמיכו מפורשות לעשות כן (כגון בתשלום מזונות זמניים או בתשלום תכוף לנפגע בתאונת דרכים). משכך, דין הבקשה להידחות על הסף, מבלי צורך לבקש את תגובת המשיבה ומבלי צורך לקיים דיון בטענות הצדדים לגופן, שהמקום לבירורן הוא במסגרת הדיון בתביעות עצמן.

4. הבקשה נדחית. משלא נתבקשה תגובת המשיבה אין צו להוצאות.

ניתנה היום, כ"ב באלול תשס"ט (11 בספטמבר 2009), בהעדר הצדדים.

המזכירות תשלח העתק ההחלטה לב"כ הצדדים.

דוד חשין, סגן נשיא

עינתמעורבים
תובע: בעניין
נתבע: א.ד.ם. אקספרס (אירועים) בע"מ
שופט :
עורכי דין: