ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נוטיק נגד מדינת ישראל פמד פ דוח-מטה-03858079522 :


בתי המשפט

בית משפט מחוזי באר שבע

עפ 004608/07

בפני:

כבוד השופטת, רחל ברקאי

תאריך:

29/02/2008

בעניין:

נוטיק זוהר

ע"י ב"כ עו"ד

דוד גולן

המערער

נ ג ד

מדינת ישראל

ע"י ב"כ עו"ד

ודים סיגל

המשיבה

פסק דין

  1. מונח בפני ערעור על פסק דינו של בית המשפט השלום לתעבורה בקרית גת (כב' השופט ד. פולוק) בתיק 21099/06, מיום 28.11.07, לפיו הורשע המערער על פי הודאתו, בעבירה של נהיגה במהירות מופרזת ונגזרו עליו העונשים הבאים: קנס כספי בסך 1,500 ₪ או 15 ימי מאסר תמורתו, פסילה מלקבל או להחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 4 חודשים ופסילה על תנאי ל-3 חודשים למשך שנתיים.

הערעור שבפני מופנה כלפי חומרת העונש ובפרט כנגד משך תקופת הפסילה בפועל.

  1. טען ב"כ המערער כי שגה בית משפט קמא בהטילו על המערער עונשים חמורים אלו מבלי לתת את הדעת לנסיבותיו האישיות הקשות של המערער שהינו גרוש ואב לילדה הנזקק לרישיון הנהיגה לצורכי עבודתו, כמתקין מזגנים ונדרש להתנייד ברכבו ברחבי הארץ לצרכי פרנסתו. כמו כן טען כי המערער סובל מבעיות בריאותיות בשל פציעות קודמות בעברו וכי פסילתו בפועל מלקבל או להחזיק רישיון נהיגה עלולים להכביד עליו יתר על המידה.
  1. מנגד טען ב"כ המשיב כי אין להתערב בקביעותיו של בית משפט קמא אשר נתן את הדעת לאינטרסים הנוגדים העומדים על הפרק. מחד גיסא, נסיבותיו האישיות של המערער ומאידך גיסא, האינטרס הציבורי לגמול בענישה מתאימה לעברייני תעבורה הנוהגים בכלי רכבם מעל המהירות המותרת ומסכנים את כלל הציבור.
  1. אין חולק כי המערער נמצא נוהג במהירות העולה ב-62 קמ"ש מעל המהירות המותרת בשטח בין עירוני. בפועל נהג במהירות של 152 קמ"ש במקום שבו המהירות המרבית המותרת הינה 90 קמ"ש ובכך ביצע עבירה חמורה ביותר שאין חולק עליה.

בית משפט קמא נתן את הדעת לכל נסיבותיו האישיות של המערער, עליהם חזר בפני ב"כ המערער, תוך איזון האינטרסים נכונה.

המדובר בנסיעה במהירות העולה במידה ניכרת על המהירות המותרת אשר היה בה כדי לסכן את העושים שימוש בדרך. נסיבות שכאלה מחייבות ענישה מרתיעה וגומלת ויש לומר כי העונשים אותם השית בית משפט קמא על המערער הינן ראויים.

נסיבותיו האישיות של המערער אינן מצדיקות סטייה מרמת הענישה הנוהגת ודינן של טענותיו של המערער בדבר נסיבותיו האישיות להדחות אל מול האינטרס הציבורי הקורא להרתיע עבריני תנועה מסוכנים, כגון בנסיבות כאן בדרך של השתת ענישה מחמירה. יחד עם זאת, לנוכח העובדה כי פרנסתו נשענת במידה רבה על התניידותו בכלי רכב ראיתי לנכון ללכת לקראת המערער ולקצר את עונש הפסילה בפועל ולהעמידו של 3 חודשים.

  1. לפיכך, דין הערעור להתקבל חלקית. עונש הפסילה בפועל יעמוד על 3 חודשים. יתר רכיבי הענישה יעמדו בעינם.

המערער יפקיד את רישיון הנהיגה שלו במזכירות בית המשפט השלום בקרית גת עד ליום 5.3.08.

ניתן היום כ"ג ב אדר א, תשס"ח (29 בפברואר 2008) בהעדר הצדדים

המזכירות תמציא העתקים לב"כ הצדדים

רחל ברקאי, שופטת

004608/07עפ 055 בת שבע