ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שפיק גלאיטה נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני:

כבוד השופט עמי רוטמן

התובע
שפיק גלאיטה

ע"י ב"כ: עו"ד פאדי ג'השאן
-
הנתבע
המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ: עו"ד הלנה מארק

פסק דין

בהתאם לבקשת התובע, התביעה נמחקת.

בכל הנוגע לשאלת ההוצאות, נחלקו הצדדים.

לטענת התובע, יש לחייב את הנתבע בהוצאותיו בהליך לאור העובדה שהנתבע נמנע מלטפל בעניינו, חרף פניותיו החוזרות ונשנות, וכי רק לאחר שנאלץ לפנות אל בית הדין ניאות הנתבע לקבל את תביעתו.

הנתבע מצדו, טען כי יש לדחות את בקשת התובע לחיובו בהוצאות וכי יש לפסוק הוצאות דווקא לטובתו, שכן נגרר על ידי התובע להליך משפטי מיותר. לטענת הנתבע, התביעה אושרה עקרונית כבר ביום 24.5.21, טרם הגשת התביעה בהליך זה (ביום 25.5.21) ו עת שהתובע יכול היה להגיש את המסמכים הנדרשים אל הנתבע ללא צורך בהליך משפטי. לדברי הנתבע, התיק אושר באופן עקרוני, והיה חסר אישור של פרטי חשבון הבנק של התובע, שהומצא על ידו רק במסגרת ההליך המשפטי, ולכן לא היה באפשרות הנתבע לשלם לתובע לפני כן.

שקלתי את טענות הצדדים. הבאתי בחשבון את העובדה כי מחד גיסא, התובע פנה לנתבע מספר פעמים טרם הגשת התביעה לבית הדין אולם לא נענה, ומאידך גיסא את העובדה שהנתבע אישר עקרונית את תביעת התובע בתאריך ה-24.5.2021, יום לפני הגשת התביעה לבית הדין וללא קשר אליה, ואת העובדה שהתובע המציא לנתבע את המסמכים הדרושים רק ביום 15.6.21 (לטענתו) . במצב דברים זה, לא מצאתי מקום לחייב מי מהצדדים בהוצאות, וכל צד יישא בהוצאותיו.

ניתן היום, י"ז חשוון תשפ"ב, (23 אוקטובר 2021), בהעדר הצדדים ויישלח אליהם .


מעורבים
תובע: שפיק גלאיטה
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: