ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין צל הירח בע"מ נגד הד-גל יזמות 2015 בע"מ :

לפני כבוד השופט טל חבקין, סגן נשיא

התובעים:

  1. צל הירח בע"מ
  2. יואב נדב

ע"י ב"כ עו"ד ע"י ב"כ עוה"ד אלי מור

נגד

הנתבעות:

  1. הד-גל יזמות 2015 בע"מ
  2. הדסה בלום

נתבעות 2-1 ע"י ב"כ עו"ד ניר כהן
3. יונה נדב
ע"י ב"כ עו"ד רון עוזרי

החלטה

1. בהמשך לדיון האחרון שהתקיים ומשחלף המועד להתייחס לסוגיה זו, אני ממנה כמומחית מטעם בית המשפט את המפקחת לשעבר על הבתים המשותפים, עו"ד עדה פרנקל (להלן: " המומחית"). לנוחות הצדדים להלן פרטיה: רחוב הגלעד 4, B22, רמת גן 52531. טלפון: 050-XXXX458.

2. לפני קיום הבדיקה תודיע המומחית לצדדים מהי עלות חוות הדעת ותתחיל בבדיקה רק לאחר שישולם לה שכר טרחתה. בשלב זה יישאו הצדדים בשכר טרחתה של המומחית בחלקים שווים, כאשר שאלת ההוצאות תיקבע בסופו של ההליך ובהתאם לתוצאותיו. שכר הטרחה ישולם תוך 14 ימים מעת דרישת המומחית.

3. המומחית תחווה דעתה בשאלה האם אפשר לפרק את השיתוף בנכס בדרך של רישום הבית כבית משותף. לשם כך המומחית תוכל להסתייע במומחים אחרים הדרושים לשם חוות דעתה, לרבות מודד שיערוך תשריט. מכוח החלטה זו רשאית המומחית לפנות למפקחת על הבתים המשותפים לצורך קבלת חוות דעתה . חוות הדעת של המומחית תוגש תוך 60 יום ממועד קבלת חוות הדעת של המפקחת. המומחית תעדכן את בית המשפט מדי רבעון. ככל שניתן יהיה לפרק את השיתוף בדרך של רישום בית משותף, אשקול למנות את המומחית ככונסת, לא לפני שתינתן זכות טיעון נוספת לצדדים וכתלות בחוות דעת המפקחת.

4. המומחית רשאית לפנות לבית המשפט בבקשה למתן הוראות, ככל שיהיה בכך צורך.

5. המומחית תודיע לבית המשפט אם היא יכולה לקבל על עצמה את המינוי, אם אין לה היכרות קודמת עם מי מהצדדים, ואם היא יכולה לעמוד בלוח הזמנים שקבעתי וזאת עד ליום 4.11.2022.

6. יובא לעיוני ביום 5.11.2022 לבדיקת הודעת המומחית.

7. המזכירות תמציא החלטה זו למומחית לאלתר ולב"כ הצדדים שיהיו אחראים גם הם על המצאת החלטת המינוי למומחית.

ניתנה היום, ט"ז בחשוון התשפ"ב, 22 באוקטובר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: צל הירח בע"מ
נתבע: הד-גל יזמות 2015 בע"מ
שופט :
עורכי דין: