ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מחאג'נה איהאב נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד ה שופטת עידית פלד

מבקש

מחאג'נה איהאב
ע"י ב"כ עו"ד עלאא אגבריה

נגד

משיבה
מדינת ישראל
ע"י לשכת תביעות תעבורה חדרה

החלטה

לפני בקשה להארכת מועד להישפט בגין עבירה של נהיגה ללא חגורת בטיחות בניגוד לתקנה 83ב(א) לתקנות התעבורה, עבירה מיום 20.03.2021.

עיינתי בבקשה ובתגובת המשיבה וצרופותיהן.

באשר לתנאי הראשון – מדובר בעבירה שבוצעה ביום 20.03.2021 והודעת תשלום הקנס נמסרה למבקש במקום. אלא שלטענת המבקש, הוא שלח בקשה להישפט באמצעות אתר מפנ"א ביום 29.06.2021, אשר לא זכתה למענה וכי לפני מספר ימים נכנס לאתר המרכז לגביית קנסות וגילה כי קיים חוב בגין הדו"ח נשוא הבקשה. על פי המשיבה, המועד להגשת הבקשה להישפט היה עד ליום 18.6.21, כך שהבקשה הוגשה באיחור. וכן לתגובת המשיבה צורפה תשובת מפנ"א לפניית המבקש שנשלחה ביום 01.07.2021 לפיה הבקשה נדחית בשל האיחור בהגשתה. משאלו פני הדברים, לא ניתנו כל הצדקה או הסבר לאיחור בהגשת הבקשה , ו נראה כי אין גם לקבל את הטענה בדבר אי קבלת מענה לבקשה. לפיכך, אני סבורה כי לא הוכח שהיתה הצדקה לאיחור בהגשת הבקשה .

באשר לתנאי השני – על פי הפסיקה, אין די בהכחשת העבירה בכדי להקים חשש לעיוות דין, וטענה זו צריכה להיות מלווה בתשתית ראייתית בעלת משקל המצביעה על פוטנציאל ממשי לשינוי התוצאה (רע"פ 8427/17 מדינת ישראל נ' אמנון סאלם (פורסם בנבו, 25.03.2018); עפ"ת (מחוזי חיפה) 59362-09-20 טאטור נ' מדינת ישראל, 18.10.20)).
בענייננו, המבקש טוען לליקויים וכשלים בדו"ח, אך מעיון בדו"ח עולה כי השוטר מציין קשר עין רציף ואור יום, מציין את מיקום האבזם (" צמוד לדופן הדלת"), מציין מספר נוסעים "נוסע ליד הנהג חגור, שני נוסעים מאחור לא חגורים", ומדובר במצב שהשוטר ראה את העבירה כשהוא "במהלך מחסום.. בהיותי מחוץ לנייידת" והייתה לו אפשרות להבחין האם הנהג חגור ואם לאו. לפיכך, אני סבורה, כי אין בטענות ובתצהיר המבקש כדי לתמוך את טענות ההגנה בראיות מספיקות.

לפיכך, הבקשה נדחית, בלא צורך בדיון במעמד הצדדים (רע"פ 9142/01 סוריאה אטילה נ' מדינת ישראל).

ההחלטה תומצא לצדדים.

ניתנה היום, כ"ז תשרי תשפ"ב, 03 אוקטובר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מחאג'נה איהאב
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: