ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ראפת אליוסף נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד ה שופטת, סגנית הנשיא נועה חקלאי

מבקשים

ראפת אליוסף

נגד

משיבים
מדינת ישראל

החלטה

בפני בקשה להארכת מועד להישפט בגין דוח שמספרו 90515117308, וזאת בהתאם לסמכותי מכח סעיף 230 לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב] התשמ"ב – 1982.

על פי האמור בדוח, רכבו של המבקש צולם ביום 10.12.19 בכביש 40 בכניסה לישוב חצב, כשהוא מבצע עבירות תנועה (נסיעה בניגוד לאור אדום). הדוח נרשם על שם המבקש מכח בעלותו ברכב שצולם.

המבקש העלה שלל נימוקים בבקשה להארכת מועד להישפט, אך בטרם אדרש אליהם, ולאור המחלוקת בנוגע לסמכות המקומית, מצאתי ראשית לכל לדון בשאלת הסמכות המקומית.

הגם שהישוב חצב נמצא בסמכותו המקומית של בית משפט זה, הרי שהגבול בין הסמכות המקומית של מחוז דרום ובין הסמכות המקומית של מחוז מרכז עובר בסמוך לישוב, באופן שכביש 40 נמצא כבר בסמכותו המקומית של מחוז מרכז, הגם שסמוך מאוד לגבול. ויודגש, כביש 40 לא עובר בתוך הישוב חצב אלא מחוצה לו, כך שהעובדה שאינה במחלוקת כי הישוב חצב שייך למחוז דרום, אין בה כדי ללמד שכביש 40 שעובר בסמוך, שייך למחוז דרום.

לא זו בלבד שהעבירה בוצעה בסמכותו המקומית של מחוז מרכז אלא המבקש עצמו מתגורר ברמלה, ישוב המצוי בסמכות המקומית של מחוז מרכז.

סעיף 6 ל חוק סדר הדין הפלילי קובע כי "דנים נאשם בבית המשפט אשר באזור שיפוטו נעברה העבירה, כולה או מקצתה, או נמצא מקום מגוריו של הנאשם" . לא זו אף זו, בית המשפט העליון ברע"פ 1258/19 בסט-קאר חברה לשירותי רכב בע"מ נ' מ"י (13.5.19), קבע במפורש כי בקשה להארכת מועד להישפט יש להגיש לבית המשפט שבאזור שיפוטו בוצעה העבירה.

לאור כל האמור, בקשתו של המבקש להארכת מועד להישפט דינה להתברר בבית המשפט לתעבורה במחוז מרכז.

על כן, ובהתאם לסמכותי מכח סעיף 79(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] תשמ"ד 1984, אני מורה על העברת הבקשה לבית המשפט לתעבורה במחוז מרכז.

נוכח האמור, ובהעדר סמכות מקומית, לא מצאתי להידרש לבקשה לגופו של עניין.

העתק ההחלטה לצדדים.

המזכירות תפעל להעברת התיק כאמור בהחלטה.

ניתנה היום, ז' תשרי תשפ"ב, 13 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ראפת אליוסף
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: