ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הפניקס חברה לביטוח בע"מ נגד שולחת ההודעה לצד שלישי :

בפני כבוד ה רשמת הבכירה נעמה פרס

התובעת

הפניקס חברה לביטוח בע"מ

נגד

הנתבעים

שולחת ההודעה לצד שלישי

הצד השלישי

  1. שירי השקעות ש.ה בע"מ
  2. מגדל חברה לביטוח בע"מ
  3. אילן כתאמי
  4. איי.די.איי. חברה לביטוח בע"מ

שירי השקעות ש.ה בע"מ

נגד
מגדל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

הצדדים בתיק זה הסמיכוני לפסוק בתובענה דנן לפי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, ללא נימוקים, וזאת לאחר שמיעת עדויות הנהגים המעורבים, באמצעות שיחות וידאו טלפוניות במסגרת הדיון מיום 13.9.21, ובחינת מכלול מסמכי התיק.

לאחר שעיינתי בכל החומר שהוגש על ידי הצדדים לתיק בית המשפט ובפרוטוקול ושמעתי את טענות הצדדים ועדויותיהם בפני, ולאחר שהבאתי בחשבון טענותיהם של הצדדים האחד כנגד השני ושקלתי הדברים אלו מול אלו , אני רואה לקבל את התביעה במלואה, כנגד כל הנתבעים. מצאתי לחלק את האחריות לגרימת התאונה, באופן שווה בין נהגת רכב מגדל ונהג רכב ביטוח ישיר (50% -50%). בהתאם ל אמור, ונוכח חלוקת האחריות הפנימית בין שירי השקעות (הנתבעת 1) ומגדל (הנתבעת 2) בשיעור של 70% לחובת שירי ו- 30% לחובת מגדל, אני מחליטה כדלקמן:
אני מחייבת את שירי השקעות ש.ה בע"מ לשלם לתובעת סכום של 6,740 ₪, בתוספת הפרשי הצמדה כחוק מיום 11.12.19 ועד למועד התשלום המלא בפועל. בנוסף, תישא שירי השקעות ש.ה בע"מ באגרה בסך 131 ₪ ושכר טרחת עו"ד בסכום כולל של 1,190 ₪.
אני מחייבת את מגדל חברה לביטוח בע"מ לשלם לתובעת סכום של 2,888 ₪, בתוספת הפרשי הצמדה כחוק מיום 11.12.19 ועד למועד התשלום המלא בפועל. בנוסף, תישא מגדל חברה לביטוח בע"מ באגרה בסך 56 ₪ ושכר טרחת עו"ד בסכום כולל של 510 ₪.
אני מחייבת את ביטוח ישיר ואילן כתאמי, באמצעות ביטוח ישיר, לשלם לתובעת סכום של 9,628 ₪, בתוספת הפרשי הצמדה כחוק מיום 11.12.19 ועד למועד התשלום המלא בפועל. בנוסף יישאו ביטוח ישיר ואילן כתאמי, באמצעות ביטוח ישיר באגרה בסך 187 ₪ ושכר טרחת עו"ד בסכום כולל של 1,700 ₪.

הסכום הפסוק ישולם תוך 30 יום ממועד קבלת פסק הדין.
נוכח ההסכמה לפסיקה לפי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] תשמ"ד- 1984, אני פוטרת את התובעת מתשלום המחצית השנייה של אגרת בית משפט.

נוכח ההסכמות בין הנתבעות 1 ו-2 אני מורה על מחיקת ההודעה לצד שלישי, ללא צו להוצאות. בנסיבות בהן לא נדרשתי לדון במערכת היחסים בין שירי למגדל, אני מורה על השבת האגרה ששולמה לשולחת ההודעה לצד שלישי, שירי השקעות ש.ה בע"מ ועל מתן פטור מתשלום המחצית השנייה של האגרה בהודעה לצד שלישי.

ניתן היום, ז' תשרי תשפ"ב, 13 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הפניקס חברה לביטוח בע"מ
נתבע: שולחת ההודעה לצד שלישי
שופט :
עורכי דין: