ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלון גלעדי נגד בנק מזרחי טפחות בע"מ :

לפני כבוד ה שופטת עמיתה שרה דותן

מערער

אלון גלעדי

נגד

משיב
בנק מזרחי טפחות בע"מ

פסק דין

ערעור על החלטת כבוד הרשמת ט' לוי-מיכאלי מיום 29.8.2021, בתיק רע"א 59730-08-21, לפיה נדחתה בקשת המערער לפטור מהפקדת עירבון בסך 7,500 ₪.

ההליך בגדרו התבקש פטור מהפקדת עירבון הינו בקשת רשות ערעור על החלטת בית משפט השלום בתל אביב-יפו (כבוד הרשם הבכיר ש' קרן), לפיה התקבלה בקשת הרשות להגן שהגיש המבקש נגד תביעת המשיב בכפוף להפקדת 30,000 ₪.

בבקשתו לפטור מהפקדת עירבון פירט המערער בהרחבה את סיכויי ההליך המשופרים, להשקפתו ואת מצבו הכלכלי הרעוע.

בהחלטתה מושא הערעור בחנה כבוד הרשמת ביסודיות את הבקשה על שני ראשיה והחליטה לדחותה, הן מחמת סיכויי בקשת רשות הערעור שאינה משופרת והן בשל אי צירוף ראיות מספיקות, התומכות בטענת חוסר היכולת הכלכלית.

לאחר שעיינתי בהודעת הערעור ונספחיה, החלטתי לדחותה מבלי להידרש לתגובת המשיב.

אשר לסיכויי ההליך, איני מביעה בשלב זה דעה בשאלת חלותו של סעיף 1(9) לצו בתי המשפט (סוגי החלטות שלא תינתן בהן רשות ערעור) תשס"ט-2009. אולם, עיון בהחלטה מושא הערעור מעלה שאף לגופו של ענין יקשה על המערער לעבור את משוכת הערעור לנוכח דלות טענותיו נגד תביעת הבנק המשיב.
אשר למצבו הכלכלי של המערער, כבוד הרשמת בחנה את הראיות שהוגשו על ידו ומצאה, כי לא הוצגה על ידו תמונה עובדתית מספקת, הקשורה בנתוני ההשתכרות שלו באופן המצדיק מתן פטור מעירבון.

כפי שנקבע בשורה ארוכה של החלטות "לרשם בית המשפט שיקול דעת רחב בעניינים הנוגעים לחובת תשלום אגרה והפקדת עירבון, בו יתערב בית המשפט רק במקרים חריגים (ראו לאחרונה: בש"א 5842/20 כוכבי נ' כוכבי, פסקה 5 (30.8.2020); בש"א 5884/20 פלונית נ' פלוני, פסקה 5 (27.8.2020); כן ראו בש"א 5835/20 ורדי נ' כהן ארזי (27.8.2020) בעניינו של המערער.", ומקרה זה אינו אחד מאותם מקרים חריגים המקימים עילה להתערבות.

מעבר לדרוש אציין, כי מתדפיס התנועות בחשבונו של המערער בבנק הבינלאומי הראשון, עולה כי היו בחשבון הפקדות בסכומים נכבדים אשר נמשכו על ידו במזומן סמוך להחלטה מושא הבר"ע.
עיון בתצהיר שצורף לבקשה מעלה, כי המערער נמנע מלפרט את יכולותיה הכלכליות של רעייתו, ומסתפק באמירה סתמית לפיה מענקי הקורונה שלה הופסקו עתה.
להודעת הערעור צירף המערער מסמכים נוספים ללא קבלת היתר, ולפיכך, אין מקום להתייחס לאמור בהם.

הערעור נדחה. משלא נתבקשה תשובה, אין צו להוצאות.

ניתן היום, ז' תשרי תשפ"ב, 13 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלון גלעדי
נתבע: בנק מזרחי טפחות בע"מ
שופט :
עורכי דין: