ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד סמיר פרוואג'י :

בפני כבוד סגן הנשיא ירון מינטקביץ

המאשימה

מדינת ישראל
ע"י עו"ד שריפה חמדוה דיאב

נגד

הנאשמים

  1. סמיר פרוואג'י
  2. שוקרי פארואגי
  3. נייטס פאלאס הוטל בע"מ

ע"י עוה"ד דוד קמחין ועמית בר טוב

המשיבה

הפטריארכיה הלטינית בירושלים
ע"י עו"ד יוסי אשכנזי

החלטה

הנאשמים הגישו בקשה לפי סע' 108 לחוק סדר הדין הפלילי לקבל חומר המצוי ברשות המשיבה, שעיקרו ספרי הנהלת חשבונות שלה וחומר חשבונאי נוסף הקשור להעסקת עובדים על ידה . הבקשה הועברה לתגובת המשיבה, אשר ביקשה כי בטרם תגיב לבקשה תקבל לעיונה את כתב האישום שהוגש נגד הנאשמים, בקשות שונות שבתיק ו חומרי חקירה מסויימים . לצד זאת ב יקשה המשיבה להגדיר את באי כוחה כמורשי עיון בתיק במערכת נט המשפט.
ב"כ הנאשמים התנגדו לבקשה. לטענתם חשיפת החומר לעיני המשיבה עלולה לחבל בהגנתם, שכן הם שוקלים לזמן לעדות נציגים או עובדים של המשיבה, על מנת לבסס טענ ות הגנה שונות . המאשימה הצטרפה לעמדת הנאשמים, ולחלופין בקשה כי ככל שחומר יועמד לעיון המשיבה, יש להגביל את העיון בו לעיני עוה"ד המייצגים אותה.
לאחר שנתתי דעתי לעמדות הצדדים, ראיתי כי ניתן לאפשר למשיבה לעיין בכתב האישום שהוגש נגד הנאשמים, אך לא ביתר החומר המבוקש:
לאור קו ההגנה אשר נפרש לפני בדיונים, לא ניתן לשלול את טענת ב"כ הנאשמים, כי חשיפת החומר המבוקש לעיון מנהלי או עובדי המשיבה עלולה לפגוע בהגנתם וביכולתם לזמנם לעדות. גם המאשימה הצטרפה לנימוק זה, גם אם בלשון רפה יותר, ולשיטתה חשיפת עדים לחומרי חקירה עלולה לפגוע במשקל עדותם. אדגיש, כי הדברים נאמרים אך ורק לאור טענות הנאשמים כפי שעלו במהלך הדיונים, ואין בהם כדי לקבוע דבר וחצי דבר ביחס למשיבה או למי ממנהליה, נציגה או עובדיה.
מנגד, המשיבה לא בססה טענתה, כי החומר המבוקש דרוש לה על מנת להגיב לבקשת הנאשמים. אבהיר, כי המשיבה אינה אמורה להתייחס בתגובתה למידת הרלוונטיות של החומר להגנת הנאשמים ולנחיצות העיון בו, אלא רק להשלכות של חשיפת החומר המבוקש, ככל שהיא מתנגדת להעמדתו לעיון הנאשמים.
עם זאת, לא ראיתי כי חשיפת כתב האישום עלולה לחבל בהגנת הנאשמים, ומנגד יש בו כדי להבהיר למשיבה את המסגרת הדיונית, באופן שיאפשר לה להגיב לגופו של עניין.
לאור זאת נעתר באופן חלקי לבקשה להעברת מסמכים, כפי שפורט למעלה, ודוחה את הבקשה להגדיר את ב"כ הנאשמים כמורשים לעיין בתיק נט המשפט. ב"כ הנאשמים יעמידו את כתב האישום לעיון ב"כ המשיבה עד יום 23.9.21.
מאריך המועד לגשת תגובת המשיבה עד יום 5.10.21.

ניתנה היום, ז' תשרי תשפ"ב, 13 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: סמיר פרוואג'י
שופט :
עורכי דין: