ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חדד יגאל צימרים אירוח ונופש נגד תקוה קרן :

בפני כבוד ה שופט, סגן הנשיא אשר קולה

מבקש

חדד יגאל צימרים אירוח ונופש

נגד

משיבה
תקוה קרן

החלטה

לפני בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט לתביעות קטנות (כבוד הרשמת הבכירה עבר גביס) בת"ק 38256-09-20.
המשיבה הגישה תביעה קטנה כנגד המבקש, במסגרתה טענה כי הזמינה ממנו אירוח בצימרים שבבעלו תו במ ושב ספסופה, בסכום של 5,700 ₪ לשני לילות. לאחר שהגיעה למקום טען בפניה המבקש כי סכום האירוח הינו למעשה 5,700 ₪ ללילה אחד, ומקום בו כבר הגיעה עם משפחתה מ העיר חדרה והתמקמה במקום, לא נותרה לה ברירה אלא לשלם לו את מבוקש ו. המשיבה תבעה את החזר ההפרש הכספי, כמו גם פיצוי בגין עוגמת נפש.
במסגרת כתב ההגנה דחה המבקש את טענת המשיבה וטע ן כי היא הייתה מודעת היטב למחיר האירוח ללילה בצימר. כן טען כי הסכמת המשיבה לשלם את ההפרש בזמן אמת מהווה אישור מבחינתה למחיר המוסכם.
במסגרת פסק דינו הפנה בית המשפט להודעה אותה צירפה המשיבה לתביעה, במסגרתה אישר המבקש מפורשות כי המחיר הינו, 5,700 ₪ לשני לילות וכי המבקש לא צירף כל מסמך הזמנה, ממנו ניתן ללמוד על הסכמה אחרת. בית המשפט קמא הוסיף כי תשלום ההפרש ע"י המשיבה לאחר הגעתה למקום, היה מתוך אילוץ ואין ללמוד ממנו על הסכמתה לתשלום הנדרש. עם זאת, דחה בית המשפט קמא את הטענה לעוגמת נפש, לאחר שקבע כי בפועל השלימו המשיבה ומשפחתה את חופשתם. בסופו של יום קבע בית המשפט קמא כי על המבקש לשלם למשיבה סך של 4,300 ₪ בתוספת הוצאות משפט.
על פסק הדין הוגשה הבקשה שלפניי. לטענת המבקש, טרם ביצעה המשיבה את ההזמנה התנהלו בין הצדדים שיחות רבות בהן הובהר למשיבה היטב המחיר ללילה בצימר. הוסיף וטען כי התנהלות המשיבה, אשר בפועל שילמה את המחיר המבוקש, מוכיחה כי היא הסכימה לו.
לאחר שעיינתי בבקשה, כמו גם בתיק בית המשפט קמא, מצאתי לדחות את הבקשה בלא צורך בתשובה.
כידוע, אמת המידה למתן רשות ערעור על פס"ד של ביהמ"ש לתביעות קטנות הינה מחמירה מזו הנהוגה בבקשות רשות ערעור רגילות (רע"א 6480/13 אליה דיאס נ' חברת בזק לתקשורות בע"מ). בהתאם, נקבע לא פעם כי רשות ערעור על פסק דין של ביהמ"ש לתביעות קטנות תינתן רק כשמדובר בטעות משפטית או עובדתית גלויה וברורה, או כאשר עסקינן בשאלה משפטית בעלת חשיבות עקרונית שביהמ"ש לתביעות קטנות מרבה לדון בה (בר"ע (מחוזי י-ם) 244/90 יאיר נ' פרנקל, תשנ"א (3) )309).
כפי שציין בית המשפט קמא, מלבד ההודעה עליה נסמכה המשיבה, בה נרשם מפורשות כי המחיר הינו 5,700 ₪ לשני לילות, לא צירף המבקש כל הסכם או מסמך מכוחם ניתן ללמוד על המחיר אשר הוא טוע ן שהוסכם בין הצדדים. בית המשפט קמא קבע כי המשיבה הסכימה לשלם את ההפרש אותו דרש המבקש מתוך אילוץ ובמסקנה זו לא מצאתי כל מקום להתערב, שעה שזו הגיעה לאחר שהתרשם ישירות מהצדדים וממהימנות גרסתם.
לאור כל האמור, נחה דעתי כי אין המדובר באחד מהמקרים החריגים בהם יש להתערב בפסק דינו של בית המשפט קמא ועל כן אני דוחה את בקשת רשות הערעור.
משלא נתבקשה תשובה אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ג' תשרי תשפ"ב, 09 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: חדד יגאל צימרים אירוח ונופש
נתבע: תקוה קרן
שופט :
עורכי דין: