ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אברהם דיין נגד צוריאל קריספל :

בפני כבוד ה שופט שרון דניאלי

תובע

אברהם דיין

נגד

נתבע
צוריאל קריספל

החלטה

מונחת לפניי בקשת הנתבע בת"א 35715-06-18 מיום 31.5.21 ליתן צו המורה לתובע לגלות מסמכים ספציפיים.
בקשה זו הוגשה, כך על פי הנטען, לאור תצהירו של מצהיר מטעם הנתבע, מר חיים גנסיא, ולנוכח הגילויים החדשים לכאורה בתצהירו , המלמדים על חשדות לכאורה לפלילים נגד התובע, הנוגעים לתפקידו במועצת עיריית אלעד.
בפתח הבקשה נטען כי "לאחר עריקתו של התובע את גוש ש"ס", הוצמד לו מאבטח לנוכח חשש לחייו.
על כן התבקש בית המשפט ליתן צו המורה לתובע ו/או לעיריית אלעד ו/או לחברת ש.נ.ל. כוח אדם ושמירה בע"מ, להמציא לעיון הנתבע מסמכים הנוגעים לאבטחה ש"הוצמדה" לתובע, ובהם מסמכים משטרתיים הנוגעים לחשש לחייו של התובע, הסכם עבודה בין העירייה לחברת האבטחה, העתק מפרסום המכרז להזמנת שירותי חברת האבטחה, הפנייה לספר התקציב המאשר הקצאת תקציב לשם העמדת האבטחה, ועוד.
הנתבע-המבקש טען בסעיף 5 לבקשה כי התובע הינו חבר מועצת עיריית אלעד, ושומה עליו כנציג המועצה להמציא את כלל המסמכים הללו שכן לו הנגישות אליהם ואף השליטה בהם.
התובע התנגד לבקשה, וטען כי המסמכים אינם רלוונטיים לתיק כאן. בדיון שנערך לפניי ביום 9.9.21 ציין גם ב"כ התובע כי בקשה זו, כמו גם בקשות נוספות שהגיש הנתבע, הינה חלק מהתנהלות דיונית לא ראויה, המשקפת את מכלול התנהלותו של הנתבע.

דיון והכרעה
שבתי ועיינתי בבקשה, ואף לקחתי לתשומת ליבי את טענות ב"כ הנתבע במהלך הדיון שהתקיים לפניי, אך לא מצאתי כיצד המסמכים המבוקשים רלוונטיים למחלוקות בתיק זה, מה עוד שב"כ הנתבע לא הצביע על הרלוונטיות של המסמכים בבקשתו.
תצהירו של מר חיים גנסיא ונספחיו, בהחלט רלוונטיים למחלוקות בין הצדדים בתיק, אך אין בהפנייה הכללית אליו כדי ללמד כי המסמכים המבוקשים במסגרת בקשה זו – הנוגעים לסוגיית האבטחה שהוצמדה לתובע ועלותה, רלוונטיים כלל להכרעה באותן מחלוקות.
עובדה זו כשלעצמה מצדיקה את דחיית הבקשה.
למעלה מן הצורך אוסיף כי במקרה כאן המסמכים המבוקשים נמצאים בעיקרם בידי צד שלישי שאינו צד להליך – בין אם מדובר במשטרת ישראל, עיריית אלעד או חברת האבטחה – וספק אם תפקידו של התובע כחבר מועצה, מקים לו את הנגישות והשליטה במסמכים האמורים, ולמצער ביחס למרביתם.
כך או כך, משקבעתי כי הנתבע לא הצביע על הרלוונטיות של המסמכים המבוקשים בבקשה, דין הבקשה להידחות. הנתבע יישא בהוצאות הבקשה בסך של 1,500 ₪ שישולמו לתובע בתוך 30 יום.

ניתנה היום, ג' תשרי תשפ"ב, 09 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אברהם דיין
נתבע: צוריאל קריספל
שופט :
עורכי דין: