ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דרור שלמה נגד עיריית ראשון לציון :

לפני כבוד השופטת איילה גזית

התובע:

דרור שלמה

נגד

הנתבעת:

עיריית ראשון לציון

פסק דין

התובע הגיש תביעה כספית להחזר כספים שנגבו מחשבונו בבנק באמצעות עיקול, לאחר שחנה את רכבו בעיר ראשון לציון עם תו נכה אשר לא הפריע לתנועה, ולמרות זאת קיבל קנס בסך 250 ₪.
התובע טען כי עיקלו מחשבונו סך של 461 ₪ פעמיים.

הנתבעת טענה כי לתובע נרשם קנס מכוח חוק עזר לראשון לציון [העמדת רכב בחנייתו] תש"ס 2000, וכי טענות התובע כנגד פעולות הגביה שבוצעו לגביית הדו"ח, חוסות בגדר חזקת תקינות המנהלית ודינן להתברר בבית המשפט לעניינים מנהליים, או בבית משפט לעניינים מקומיים.
בהמשך עוד טענה הנתבעת כי רכב התובע לא נשא תו נכה, והתובע אף לא טען בערעור שרכבו נושא תו נכה. לעניין העיקול טוענת הנתבעת כי בוצע עיקול בחשבון הבנק בסך של 461 ₪, שהוא סכום הקנס שהצטבר עד לאותו מועד, והעיקול מומש לשם סילוק הקנס.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות על נספחיהם, ושמעתי את טענות הצדדים בדיון, עולה כי טענות התובע נגד עצם קיום העבירה וכנגד עצם קבלת הקנס, מן הדין היה שיוגשו בדרך של בקשה להישפט לבית המשפט המוסמך, הוא בית המשפט לעניינים מקומיים.
גם בדיון לא הוצג תו נכה על ידי התובע.
לעניין טענת התובע שהסכום נגבה פעמיים, לא הציג התובע כל ראיה שהיא, או דף חשבון המלמד כי אכן הסכום נגבה פעמיים, ונציגת הנתבעת הצהירה בדיון כי הסכום שולם פעם אחת, ולא פעמיים באמצעות העיקול [ראה עמ' 2 שורות 16-17 לפרוטוקול מיום 31.8.2021].

אשר על כן, לאור הנימוקים לעיל, התביעה נדחית בזה בנסיבות העניין ללא צו להוצאות.

המזכירות תשלח עותק פסק הדין לצדדים.
המזכירות תבצע סגירת תיק.

ניתן היום, כ"ג אלול תשפ"א, 31 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דרור שלמה
נתבע: עיריית ראשון לציון
שופט :
עורכי דין: