ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מגדל חברה לביטוח בע"מ נגד אריה גולוב :

בפני כבוד הרשם הבכיר ריאד קודסי

התובעת

מגדל חברה לביטוח בע"מ

נגד

הנתבעים

1.אריה גולוב
2.מנורה חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

לפניי תביעה לתשלום סך של 2,883 ₪ שהגישה התובעת שהייתה המבטחת של רכב סובארו כנגד הנתבעים, הבעלים והמבטחת של משאית, וזאת בגין נזקים שנגרמו לרכב הסובארו כתוצאה מפגיעת המשאית בה.
התובעת פיצתה את מבוטחה ובתביעה זו היא תובעת שיבוב מהנתבעים.

התובעת מתארת בכתב התביעה את נסיבות התאונה כדלקמן:
"ביום 3.5.15 החנה המבוטח את רכב התובעת בחניית ביתו כדין... רכב הנתבעים פגע בו תוך כדי ביצוע תמרונים בחנייה...".
התובעת צירפה חוות דעת שמאי, תמונות וחשבונית שכ"ט שמאי.

הנתבעים מכחישים בכתב ההגנה כל מעורבות למשאית בתאונה, אם כי מודים הם כי המשאית הייתה באותו תאריך ברחוב בו אירעה התאונה.

התקיים דיון בפניי ביום 27.5.21 שבמהלכו העידו עדי שני הצדדים והתרשמתי מעדויותיהם באופן בלתי אמצעי:

עדות מר שלמה שפיגלר
מדובר בעד ראייה שראה את התאונה כשרכב הסובארו היה בחנייה ללא נהג, וזו תמצית עדותו:
"חזרתי הביתה לרחוב צבעוני... בלוק וחצי לפני הבניין שאנחנו גרים ראיתי משאית נוסעת רברס ופוגעת ברכב של השכנה סובארו פורסטר בצבע בורדו. ראיתי חלק נופל בצד שמאל...כשהגעתי למקום וחניתי את הרכב בחנייה שלי חזרתי למקום וראיתי מראה שנפלה, המשאית הייתה לבנה עם לוגו חברה, לא זוכר היום מה היה הלוגו. לא ראיתי את לוחית הרישוי של המשאית, זה היה ממרחק, ראיתי משאית סגורה בצבע לבן ואת הלוגו, לא צילמתי כי הייתי בנהיגה. מנקודת המבט שלי יכול להיות שאפילו נהג המשאית לא הרגיש שעשה את זה, כי היה צריך לתמרן כדי לצאת, הוא חזר רברס ונתן מכה למראה והמשיך לנסוע. לא נסעתי אחריו... אני זוכר לוגו כמו "גלום" "גולומב", יידעתי את השכנה... צילמתי את המראה על הרצפה ולקחתי את המראה הביתה... התחלנו לברר עם השכנים מי קיבל הובלה. הגענו לשכן שקיבל ויצרנו קשר עם החברה..."

עדות גב' קרן גולן, המבוטחת
העדה סיפרה את מה שהודיע לה העד שלמה, שכן שלה וכי השיגה את מספר הטלפון של החברה מאחד השכנים שקיבל הובלה במועד התאונה.

עדות מר סאלח סוואעד
העד העיד בפני וזו תמצית עדותו:
"לא יודע מה קרה, אני נהג מקצועי, אני עושה רברס ומכוון, אף אחד לא בא אליי ואמר לי שפגעתי ברכב. לשאלת בית המשפט אני משיב שאכן ביצעתי הובלה באותו יום ובאותו מקום. המשאית שלי לא בצבע לבן אלא כחול, הארגז היה כחול, הקבינה לבנה... היה רשום על המשאית "זו הארץ""

הצדדים סיכמו טענותיהם בפני וכל צד חזר על גרסתו.

דיון והכרעה
מאחר ועסקינן בהליך של סדר דין מהיר פסק הדין יינתן בתמצית.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות, במסמכים שצורפו להם ובדברי העדים מצאתי לנכון לקבוע את הממצאים העובדתיים כלהלן:
הסובארו הייתה בחנייה, ללא נהג, המשאית שביצעה הובלה לאחד משכני התובעת ברחוב צבעוני תמרנה כדי לצאת מחניה ותוך כדי כך חזרה ברברס ופגעה במראה של הסובארו והמשיכה לנסוע .

העיד בפניי שכן של המבוטחת אשר ראה בשעת אמת את התרחשות התאונה. השכן ראה את המשאית בצבע לבן פוגעת במראה של הסובארו ומפילה אותה ארצה. העד תיאר את המשאית כמשאית סגורה עם לוגו בשם "גולומב".

העד עם המבוטחת ביררו עם השכנים מי מהם קיבל הובלה בשעת התאונה והשיגו מספר טלפון של הבעלים של המשאית והתקשרו טלפונית.

עדות שלמה עשתה עליי רושם טוב, מדובר באזרח מן השורה שראה תאונה ורצה לעזור למבוטחת להשיג את זכויותיה בעקבות התאונה ואין לו כל אינטרס בתביעה זו.

העד תיאר את המשאית ואת התרחשות התאונה והסביר כי לא יכול היה לצלם את המשאית כי היה בנהיגה אך הוא כן צילם את המראה ולקח אותה לשכנה שלו.

לעומתו, עד ההגנה נהג המשאית הודה שהייתה לו הובלה באותו מקום ובאותו יום אך טען שלא הרגיש שום פגיעה. הוא ניסה להרחיק את עצמו מהאירוע וטען כי המשאית בצבע כחול עד שבית המשפט עיין ברישיון הרכב וממנו עולה כי הוא בצבע לבן.

העובדה שהמשאית ביצעה הובלה וחנתה במקום קושרת את המשאית לתאונה.

נכון הוא שמדובר בעדות יחידה אך לעדות זו יש סיוע, היא המראה שנפלה ונאספה על ידי שלמה, אישור השכנים שקיבלו הובלה מהמשאית והתאמת תיאור המשאית למשאית של הנתבעת 1 לאחר בירור טלפוני מול נתבעת 1.

הטעם להסתפק בעדות זו בצירוף יתר הנסיבות מהווה טעם אמיתי להסתפק בעדות זו.

סוף דבר
אני מעדיף את גרסת התובעת על פני גרסת הנתבעים וקובע כי התובעת הצליחה להוכיח את תביעתה במידה הנדרשת במשפט אזרחי, ועל כן אני מקבל את התביעה ומחייב את הנתבעים לשלם באמצעות נתבעת 2, מנורה חברה לביטוח בע"מ, לתובעת סכום התביעה בסך של 2,883 ₪, וכן הוצאות בסך של 1,500 ₪ ושכ"ט עו"ד בסך של 1,800 ₪.

הסכומים ישולמו על ידי הנתבעת 2 לתובעת בתוך 30 יום מהיום, שאם לא כן הסכומים יישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום עד ליום התשלום המלא בפועל.

המזכירות תמציא את פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, כ"ג אלול תשפ"א, 31 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מגדל חברה לביטוח בע"מ
נתבע: אריה גולוב
שופט :
עורכי דין: