ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נ.ע. חשמל צפון תעשיות חשמל בע"מ נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופטת הבכירה כאמלה ג'דעון

תובעת

נ.ע. חשמל צפון תעשיות חשמל בע"מ, ח.פ 513703009
ע"י ב"כ עוה"ד א. צור ואח'

נגד

נתבעת

מדינת ישראל – משרד הביטחון
ע"י פרקליטות מחוז חיפה – אזרחי

פסק דין

1. התובעת נ.ע חשמל צפון תעשיות חשמל בע"מ הינה חברת פרטית העוסקת בעבודות חשמל.

2. בתקופה הרלוונטית לתביעה ביצעה התובעת עבור הנתבעת מדינת ישראל-משרד הביטחון, עבודות חשמל בבסיס צבאי על פי הסכם שנכרת בין הצדדים. במסגרת ההסכם הנ"ל העמידה התובעת בבסיס מכולה אשר שימשה אותה כמשרד. ביום 15.11.18 גילתה התובעת כי המכולה נעלמה. לטענתה, אובדן המכולה נגרם עקב רשלנותה של הנתבעת, ולכן עליה לפצותה בגין שווי המכולה והתכולה שהיתה בה בסכום של 102,596 ₪.

3. הנתבעת הכחישה את האחריות המיוחסת לה לאובדן המכולה, והפנתה להסכם עליו חתמו הצדדים הפוטר אותה לשיטתה מכל אחריות לנזק גוף או רכוש, לרבות במקרה של רשלנות. בנוסף הפנתה הנתבעת להוראות ההסכם שלפיהן השמירה על המכולה הייתה באחריות התובעת. עוד טענה הנתבעת כי התובעת השתהתה בפינוי המכולה שכן העבודות באתר הסתיימו כחצי שנה לפני היעלמות המכולה לטענתה. בנוסף הכחישה הנתבעת את הנזק הנטען, והגישה חוות דעת שמאית מטעמה שלפיה הוערך הנזק בסך של 20,200 ₪.

4. ב"כ הצדדים הסמיכו את בית המשפט לפסוק בתביעה לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, על סמך חומר הראיות וסיכומים בעל פה.

5. לאחר ששמעתי את סיכומי הצדדים ושקלתי אותם על רקע חומר הראיות שהוגש, ובחנתי את הפסיקה שאליה הפנו הצדדים, הנני מחייבת את הנתבעת לשלם לתובעת את הסך של 65,000 ₪, וכן שכ"ט עו"ד בהתחשב בדרך המקוצרת שבה הסתיים ההליך בסך של 7,000 ₪.

6. הסכומים הנ"ל ישולמו תוך 30 יום מהיום, שאם לא כן יישא ו הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

ניתן היום, כ"ג אלול תשפ"א, 31 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נ.ע. חשמל צפון תעשיות חשמל בע"מ
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: