ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מפקד כוחות צה"ל באיו"ש נגד אחיקם הלוי :

בפני כבוד ה שופט אריאל ברגנר

מבקש

מפקד כוחות צה"ל באיו"ש

נגד

משיבים

  1. אחיקם הלוי
  2. רחל הלוי

החלטה

בפני בקשה למתן צו שיפוטי להפסקת עבודות ולאיסור שימוש בעבודות ללא היתר בשטח ציבורי ולהשבת המצב לקדמותו . על פי הנטען המשיבים הקימו דק עץ מוגבה בגובה כ- 1.30 מטר מעל מפלס דרך ביטחון המהווה שטח ציבורי ביישוב אלקנה, בשטח כולל של כ- 24.35 מ"ר עם מעקה מעץ בגובה 0.95 מטר במגרש 7010 (בסמוך למקרקעין של המשיבים במגרש 628 ברחוב עורי צפון). עוד נטען כי מדובר בפלישה טרייה ובעבודות שבוצעו ביום 22.8.21 ומיד עם תחילתן הודבקה על דלת ביתם של המשיבים התראה ראשונה וביום 24.8.21 הודבקה התראה שנייה להפסקת העבודות והשבת המצב לקדמותו.

לאחר שעיינתי בבקשה ובתצהירו של מהנדס המועצה המקומית אלקנה וביתר המסמכים שצורפו לבקשה לרבות התמונות שצולמו בסמוך לביצוע העבודות ותכנית החריגה , שוכנעתי כי קיומות ראיות לכאורה לביצוע עבודות בשטח הציבורי בצמוד לדרך הביטחון של היישוב אלקנה, הטעונות היתר, וכן נעשה שימוש בעבודות ללא היתר כדין בניגוד לצו בדבר תכנון ערים, כפרים ובנינים (יהודה ושומרון) (מס' 418) תשל"א-1971.

לאור האמור אני מצווה על המשיבים וכל מי שעובד בשירותם להפסיק לא לתר את העבודות המבוצעות בשטח הציבורי במגרש 7010 ביישוב אלקנה ואת השימוש שנעשה בהם.

המבקש ימציא העתק מן הצו והבקשה על נספחיה למשיבים בתוך 3 ימים. תוקפו של צו ההפסקה השיפוטי הינו עד ביטולו או שינויו ע"י בית המשפט ויתבטל מאליו עם מתן היתר כדין.

משטרת ישראל תסייע, במידת הצורך, למבקש באכיפת הצו.

לא מצאתי מקום לדון בבקשת המבקש להשבת המצב לקדמותו, במעמד צד אחד – לתגובת המשיבים בתוך 20 ימים.

ניתנה היום, י"ח אלול תשפ"א, 26 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מפקד כוחות צה"ל באיו"ש
נתבע: אחיקם הלוי
שופט :
עורכי דין: