ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עיריית פתח תקווה נגד אס.וי.די. פתרונות בע''מ :

בפני כבוד ה שופט אריאל ברגנר

תובעת

עיריית פתח תקווה

נגד

נתבעים

  1. אס.וי.די. פתרונות בע''מ
  2. ויקטוריה זבורנקו
  3. דימטרי סאטאנובסקי

החלטה

בפני בקשת הנתבע 3 לסילוק כתב התביעה המתוקן כנגדו שעניינו תשלום חוב ארנונה נטען של הנתבעת 1 בסך של 10,867 ₪.

לפי הנטען בבקשה , חוב הארנונה נשוא התובענה מיוחס לנתבעת 1 שהינה אישיות משפטית נפרדת ובעלי החברה אינם אחראים לחובותיה. בנוסף נטען כי יש לדחות את התביעה בהיעדר חוב של הנתבעת 1 כלפי התובעת. הנכס הושכר בחודש 8/2017 לצורך הקמת חנות סלולרית אך עד לחודש 11-12/2017 העסק לא נפתח והנכס נותר ריק וסגור. בחודש 12/2017 אובחן הנתבע 3 כחולה סרטן והמפתח של הנכס הוחזר לבעליו בחודש 1/2018.

לאחר שבחנתי את טענות הצדדים ועיינתי בכתבי הטענות אני סבור כי ההכרעה בטענות התובעת מחייבת בירור עובדתי ומשפטי שאין מקומו בשלב מקדמי זה ועל כן לא מצאתי מקום להורות על סילוקה .

מחיקת תביעה על הסף וכל שכן דחיי ה על הסף, הם אמצעי חמור שיש לנקוט בהם רק במקרים קיצוניים ועל בית המשפט להעדיף הכרעה עניינית לאחר שמיעת ראיות הצדדים. רק כאשר ברור שהתובע לא יוכל לזכות בסעד לו הוא עותר, אפילו יוכיח את כל העובדות הכלולות בכתב התביעה , יורה בית המשפט על סילוקה.

התובעת מבססת את כתב התביעה המתוקן כנגד הנתבע 3 על שתי עילות נפרדות להרמת מסך סטטוטורית: האחת לפי סעיף 8 (ג) לחוק ההסדרים במשק המדינה (תיקוני חקיקה להשגת יעדי התקציב), התשנ"ג-1992 והשנייה לפי חוק החברות, התשנ"ט-1999.

לפי טענת התובעת, הנתבע 3 הינו בעל מניות בנתבעת 1 ומהווה בעל שליטה בה וכפי שעולה מנסח רשם התאגידים שצורף כתימוכין. התובעת מפרטת את העובדות המהותיות עליהן היא מסתמכת אשר עשויות להקים לה עילת תביעה כנגדו וככל שתוכיח את טענתה כי הימנעות הנתבעת 1 מתשלום חוב הארנונה נועד להגדיל את הכנסותיה על מנת שבעל השליטה יוכל לסלק חובות אחרים באופן השקול להעדפת נושים ולבצע משיכות כספים באופן שמקפח את התובעת, עשוי בית המשפט לקבל את התביעה ולו בחלקה. כך גם ככל שיוכחו הנסיבות הקבועות בסעיף 119 א(א) בפקודת מס הכנסה לצורך תחולת סעיף 8(ג) לחוק ההסדרים כמפורט בסעיף 24 של כתב התביעה המתוקן . טענות אלו כאמור טעונות בירור עובדתי אשר מקומו במסגרת ניהול התיק לגופו.

לאור האמור הבקשה לסילוק על הסף – נדחית.

בהתחשב במכלול הנסיבות איני עושה צו להוצאות.

נקבע ליום 2.12.21 שעה 09:00.

ניתנה היום, י"ח אלול תשפ"א, 26 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עיריית פתח תקווה
נתבע: אס.וי.די. פתרונות בע''מ
שופט :
עורכי דין: