ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עזאם עמאר נגד מ.ח. מרכז המזון בע"מ :

בפני: כבוד השופט אסף הראל
נציגת ציבור (עובדים) גב' מלכה טל
נציג ציבור (מעסיקים) מר יוסף מרקו

המבקש:
עזאם עמאר

-
המשיבה:
מ.ח. מרכז המזון בע"מ

החלטה

ביום 17.8.21 הגיש המבקש – בהסכמת המשיבה – בקשה להסתלקות מהבקשה לאישור התובענה כייצוגית. לאחר שנתנו את דעתנו לבקשה וכלל החומר בתיק, אנו קובעים כך:

מדובר בבקשה להסתלק מבקשה לאישור תובענה ייצוגית, בקשה אשר מוגשת לאחר שהתקיים דיון מוקדם בבקשה לאישור תובענה ייצוגית (להלן – הבקשה לאישור), ולפני שניתנה החלטה המקבלת את הבקשה לאישור. בבקשה צויין כי היא מוגשת לאור כך שהמבקש סבור סיכויי הבקשה לאישור אינם טובים (סעיף 14 לבקשה). עוד צויין בבקשה כי בקשת ההסתלקות היא כזו שבה המשיבה לא תגמלה את המבקש או באי כוחו; וכי הצדדים הגיעו להסדר פשרה בתביעתו האישית של המבקש, במסגרתה תשלם המשיבה למבקש סכום כספי הנופל מהסכום שהציע בית הדין לצדדים בהצעה לסיום המחלוקת בפשרה.

דין הבקשה להתקבל. מדובר בבקשת הסתלקות המוגשת בשל סיכויי הצלחה לא טובים של הבקשה לאישור. בענין זה יש ליתן את הדעת, בין היתר, לטענות המשיבה בתשובתה לבקשה לאישור כי התביעה האישית היא בסכום ניכר שאינו מתאים לתובענה ייצוגית וכי חלות על המשיבה הוראות הסכם קיבוצי בענף רשתות שיווק מזון, באופן שאינו מאפשר לקבל את הבקשה לאישור (סעיף 3(א) לחוק תובענות ייצוגיות, התשס"ו – 2006 (להלן – החוק); סעיף 10(3) לתוספת השניה לחוק). לכך יש להוסיף כי מדובר בבקשת הסתלקות לא מתוגמלת. הסכם הפשרה שנכרת בין המבקש למשיבה בהליך האחר בו מתבררת תביעתו האישית כנגד המשיבה, לא עולה כדי תגמול למבקש במסגרת בקשת ההסתלקות. בנסיבות אלו, אנו מקבלים את בקשת ההסתלקות.

לאור נסיבות בקשת ההסתלקות כפי שפורטו לעיל, לא מצאנו מקום להפעיל את המנגנונים הקבועים בחוק ואשר מאפשרים לחפש תובע ייצוגי אחר במקום המבקש, סוגיה שממילא מצויה בשיקול דעתו של בית הדין (סעיף 16(ד)(1) לחוק).

משכך, אנו מורים על מחיקת הבקשה לאישור. המזכירות תסגור את התיק.

ניתנה היום, י"א אלול תשפ"א, (19 אוגוסט 2021), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.

מר יוסף מרקו
נציג ציבור (מעסיקים)

אסף הראל, שופט

גב' מלכה טל
נציגת ציבור (עובדים)


מעורבים
תובע: עזאם עמאר
נתבע: מ.ח. מרכז המזון בע"מ
שופט :
עורכי דין: