ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גיל סולמני נגד איילון חברה לביטוח בע"מ :


בפני כבוד השופט ראמי נ. נאסר

מבקש/תובע

גיל סולמני

נגד

משיבה/נתבעת

איילון חברה לביטוח בע"מ

החלטה

התובע יליד 1994, נפגע בתאונת דרכים שאירעה ביום 22.7.19.

התובע הגיש בקשה למינוי מומחים רפואיים בתחומים האורתופדיה, הפסיכיאטריה והנוירולוגיה בהתאם להוראת סעיף 6א לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה- 1975.

בהתאם להודעה מיום 1.8.21, הצדדים הסכימו ביניהם ביחס למינוי מומחה בתחום האורתופדי ונותרה ביניהם מחלוקת לגבי הצורך במינוי מומחה רפואי מתחומים הפסיכיאטרי והנוירולוגי.

עיינתי בבקשה ובחומר הרפואי שצורף לה וכך אף בתגובה ולאחר ששקלתי בדבר מצאתי לדחות את הבקשה.

אשר לתחום הפסיכיאטרי- עיון במסמכים שהוגשו מעלה, שאין כל ראיה לקיום טיפול כלשהו בתחום הפסיכיאטרי, לא צורף תיק טיפולים או ראיות נוספות על מצבו הנפשי של התובע. התובע נסמך על מכתב של פסיכיאטר בקשר למינון הקנאביס הרפואי שמקבל התובע ועל מרשמי קנאביס. קבלת קנאביס רפואי אינו ראשית ראיה למינוי בתחום כלשהו ובוודאי שלא בתחום הפסיכיאטרי. כיום טיפול זה ניתן לצרכים שונים ומגוונים, תוך הגמשת הדרישות. ראשית ראיה בתחום הפסיכיאטרי נבחנת בדרך כלל בהסתמך על תיק טיפולים פסיכיאטרי מלא וראיה על קבלת טיפול רציף בעקבות התאונה . בעניינו של התובע אין מסמכים רפואיים המעידים על כך. בנסיבות אלו לא קיימת ראשית ראיה למינוי והבקשה נדחית.

באשר למינוי מומחה בתחום הנוירולוגי- התובע לא צירף תיעוד בדבר מעקב נוירולוגי, כך שאין בשלב זה בסיס מספיק לקביעה כי יש צורך במינוי מומחה בתחום זה. יחד עם זאת, למען הזהירות, מצאתי להורות כי המומחה בתחום האורתופדיה יחווה דעתו גם בדבר הצורך במינוי מומחה בתחום הנוירולוגיה.

נותן בזאת תוקף של החלטה להסכמת הצדדים אודות מינוי מומחה רפואי בתחום האורתופדי.

החלטת מינוי תינתן בנפרד ותישלח לצדדים.

המזכירות תמציא החלטתי לצדדים.

ניתנה היום, י"א אלול תשפ"א, 19 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גיל סולמני
נתבע: איילון חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: