ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ערן בן סימון נגד שירות בתי הסוהר :

בפני כבוד ה שופט עמית אברהם טל

העותר

ערן בן סימון

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

החלטה

1. העותר מרצה 17 חודשי מאסר בגין תקיפה, איומים והפעלת מאסר על תנאי והוא מבקש לחזור לאגף 3, שנמצא בקומה ראשונה של האגף שבו הוא מרצה את מאסרו, מאגף 13, שנמצא בקומה השניה של האגף, שם הוא נמצא היום, ולא להעבירו לאגף 15 , שנמצא באותה קומה ו התנאים בו הם אותם תנאים, לשם הציע לו המשיב לעבור והוא סירב.

2. לטענת ב"כ העותר, העותר סובל מבעיות אורתופדיות בעקבות פגיעתו בגבו ורגלו בתאונת עבודה ומבעיות רפואיות אחרות שמקשות מאוד על תפקודו באגף 13, גם לאחר שסופק לו כסא שמאפשר לו לעשות את צרכיו אך לא מאפשר לו להתקלח.

3. אין מחלוקת שהעותר הועבר מאגף 3, שהוא אגף פתוח לאסירים מתקדמים, שם היה עד להעברתו , רק בשל התנהגותו השלילית כמתואר במידע שהוצג בפני (3804903).
גם אם המידעים 3780948 ו-3782307 שהוצגו בפני לא שימשו להעברת העותר שכן הם מתייחסים לאירועים שקרו מספר ימים לפני כן, יש בהם כדי ללמד על התנהגות שלילית, הגובלת בפלילים , של העותר, והם לכשעצמם הצדיקו את העברתו.

4. לאור האמור, גם אם העותר לא הועמד לדין משמעתי בגין מידע 3804903 וגם אם חלקו בהחזקת החפץ האסור שנתפס בתא, שבו היה עם אסירים נוספים , לא היה מצדיק ל כשעצמו את העברתו מהאגף, הרי כאשר הוא מצטרף לשני המידעים הנ"ל הוא מצדיק את העברתו.

5. אינני מתעלם ממצבו האורתופדי של העותר ומהיותו סובל מפוליציתמיה ראשונית ומהשלכותיה הנטענות על קשיי נשימה מהם הוא סובל אך בהליכי המיון טרם שיבוצו הוא ביקש להיות באגף 11 שנמצא בקומה השנייה ולא עם חבריו באגף 3 שנמצא בקומה ראשונה.

6. לאור האמור, אני דוחה את העתירה.
חזקה על שב"ס שיבחן שיבוצו של העותר באגף 11 ואם לא יתאפשר ימשיך לתת לעותר את כל האמצעים שנדרשים להמשך תפקודו.

ניתנה היום, י' אלול תשפ"א, 18 אוגוסט 2021, במעמד ב"כ הצדדים.

אברהם טל, שופט עמית


מעורבים
תובע: ערן בן סימון
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: