ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יריב בכר נגד שירות בתי הסוהר :

בפני כבוד ה שופט עמית אברהם טל

העותר

יריב בכר

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

החלטה

1. העותר מרצה שלוש שנות מאסר בגין הרשעתו בהצתת רכבו של עוה"ד שייצג את אשתו בנפרד של העותר, איתה היה מצוי בהליכי גירושין קשים במשך 7 שנים, ובגרימת חבלה במזיד לרכבו. הרכב הוצת ונגרמה לו חבלה בשתי הזדמנויות ע"י חברו של העותר, תוך שימוש בקטנוע של בת זוגו של החבר, כמתואר בכתב האישום בתפ"ח 66675-07-19 (בית המשפט המחוזי בת"א), שבו הורשע גם העותר בעבירות נוספות של שינוי זהותו של הקטנוע ושיבוש מהלכי משפט.

2. העותר מבקש לשנות את הקטגוריה שלו מקטגוריה א' לקטגוריה ב' שכן הוא אסיר חיובי, מודה במעשיו וגורמי הטיפול מתרשמים שאין לו דפוסים עברייניים והוא מכיר באופן ראשוני במניעים למעשיו.

3. לטענת ב"כ העותר, משטרת ישראל התחשבה שלא כדין בתיקי חקירה שנסגרו וועדת אלמ"ב טעתה כאשר סיווגה את מעשי העותר נושא מאסרו כעבירות אלמ"ב שכן הם בוצעו כלפי עוה"ד של פרודתו ללא קשר להליכי הגירושין ביניהם.

4. ב"כ המשיב הפנתה לחוו"ד גלויה וחסויה של ועדת אלמ"ב וכן טענה שהתייחסות משטרת ישראל לעותר כאסיר בעל פרופיל אלמ"ב מוצדקת מאחר ותיקי החקירה שהיו פתוחים נגד העותר אמנם נסגרו מחוסר ראיות אך מאז סגירת התיק האחרון, שנפתח בשנת 2018 ועד שנסגר ביום 24.3.21, לא חלפו שלוש שנים, כנדרש על פי הפקנ"צ.

5. אני דוחה את טענת ב"כ העותר באשר למניע למעשי העותר וחברו נושא מאסרו שכן בעל הרכב שהוצת וחובל היה עוה"ד שייצג את פרודתו של העותר במהלך גירושין ארוך וקשה כמתואר במבוא לכתב האישום שבו הודה והורשע.

6. מחוות הדעת הגלויה, שנתמכת בחלק החסוי שלה, שהוצגו בפני, עולה שהתנגדות הוועדה ליציאת העותר לחופשות, היא מטרת בקשתו לשנות את סיווגו, מוצדקת שכן הוא לא עבר הליך טיפולי לעברייני אלמ"ב, הוא בעל חלקים תוקפניים, אלימים ומגמתיים באישיותו ומשכך קיימת מסוכנות לחזרה על התנהגות אלימה כלפי משפחתו.

7. גם אם העותר שולב בקבוצות טיפוליות והשתלב בקבוצת שליטה בכעסים, גם אם התנהגותו חיובית ויש לו בן שסובל משיתוק מוחין, אין בכך כדי להצדיק את שינוי סיווגו שכן לא עבר הליך טיפולי בעבירות אלמ"ב.

8. גם אם תיקי החקירה שנפתחו נגדו במהלך השנים על רקע הסכסוך בינו לפרודתו נסגרו מחוסר ראיות, הרי שטרם חלפו 3 שנים מ אז סגירתו של התיק האחרון.

9. אני דוחה את העתירה.

ניתנה היום, י' אלול ת שפ"א, 18 אוגוסט 2021, במעמד ב"כ המשיב, עו"ד אביגור משב"ס.

עו"ד אביגור יעביר ההחלטה לב"כ המשיב מפמ"מ ולב"כ העותר.

אברהם טל, שופט עמית


מעורבים
תובע: יריב בכר
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: