ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין טליה בן יעקב נגד מילדר דריה השקעות בע"מ :

בפני כבוד ה רשמת הבכירה אביגיל פריי

תובעת

טליה בן יעקב

נגד

נתבעת
מילדר דריה השקעות בע"מ

פסק דין

לפני תביעה שעניינה עסקה לרכישת שירותים שנכרתה בין התובעת לנתבעת ביום 23.3.20 ואשר התובעת ביקשה לבטל לאחר שחלפו למעלה מ-14 ימים ממועד כריתת העסקה.

התובעת טענה כי לאחר שנכרת בין הצדדים הסכם למתן טיפולים קוסמטיים התחרטה וביקשה לבטל את העסקה, אולם בשל נסיעה דחופה שנאלצה לבצע לחו"ל בעיצומו של משבר הקורונה בשל מצב בריאותי סבוך של אחותה, לא הצליחה ליצור קשר עם הנתבעת כששהתה בחו"ל. מיד עם חזרתה לארץ פנתה התובעת לנתבעת וביקשה לבטל את העסקה אולם נמסר לה כי לאור העובדה שחלפו למעלה מ-14 ימים ממועד החתימה על העסקה אין היא זכאית לבטל את העסקה ולקבל החזר כספי. בנוסף הסתבר לה כי חתמה על הסכם הלוואה ביחס לתשלום מחברת קרדיט שופ וזו הבהירה לה כי לא תוכל להפסיק את התשלומים ללא אישור הנתבעת אשר כאמור מסרבת להורות על הפסקת תשלומים אלה. כן טענה התובעת כי כשנאלצה להגיע למפגש בסניף הנתבעת לצורך ביטול העסקה, התעמרו בה נציגות הנתבעת תוך שהן צועקות עליה ומשפילות אותה. התובעת אישרה כי אכן פנתה לאחר חלוף המועד הקבוע בהסכמות אולם סברה כי בנסיבות העובדה כי לא קיבלה כל תמורה ביחס לכספה, אין מקום לחייבה במלוא עלות העסקה.

הנתבעת טענה כי ע"פ תנאי ההסכם עליו חתומה התובעת ניתנה לה האפשרות לבטל את העסקה בתוך 14 יום וזאת בהתאם להוראות הדין ומשלא עמדה התובעת בהוראות אלה- אין לה אלא להלין על עצמה. התובעת הייתה יכולה ליצור עם הנתבעת קשר במגוון דרכים על מנת לבטל את העסקה במועד שנקבע ולמעשה למעט טענות לא הציגה כל ראיה הן ביחס לנסיבות הנטענות על ידה והן ביחס לניסיונותיה לבטל את העסקה. נציגי הנתבעת הכחישו בדיון כי נציגות הנתבעת שנפגשו עם התובעת נהגו באופן שאינו יאה ושבו והפנו להסכם בין הצדדים.

עיון בהוראות תקנות הגנת הצרכן (ביטול עסקה) התשע"א-2010 מעלה כי תקנה 2(4) לתקנות קובע כי עסקה לרכישת שירותים בתחום הטיפולים הקוסמטיים ניתנת לביטול עד 14 יום ממועד עריכתה או ממועד מסירת ההסכמות לידי המזמין וזאת גם ככל והמדובר בעסקה לתקופה קצובה. בענייננו, אין חולק ואף התובעת מודה בכך כי הודיעה לנתבעת על רצונה לבטל את העסקה לאחר שחלפו למעלה מ-14 ימים לאחר שנכרתה העסקה וע"ג מסמך טופס הזמנת הטיפולים מתנוססת חתימתה של התובעת. התאריך בו נחתם המסמך הינו 23.3.20 וכאמור לעיל, משמעות הדברים הינה כי פניית התובעת הייתה לאחר חלוף המועד הקבוע בתקנות.

כאמור לעיל, התקנות אף מבהירות כי גם כאשר המדובר בעסקה לתקופה קצובה יחולו הוראות הביטול עד 14 ימים.
לפיכך, אין התובעת זכאית ע"פ הדין לביטולה של העסקה בחלוף המועד שנקבע לכך.

אין בכך כדי להצביע על התנהגות שירותית מצידה של הנתבעת כאשר עדותה של התובעת באשר ליחס הלא נעים בלשון ההמעטה לו זכתה מנציגות הנתבעת- לא נסתרה. אם זאת, אין בכך כדי להביא לקבלת התביעה מקום בו הוראות הדין וההתקשרות בין הצדדים מורים אחרת.

סיכומם של דברים-
אני מורה על דחיית התביעה. עם זאת, בנסיבות הדחייה והתנהלות הנתבעת, איני עושה צו להוצאות.

ניתן להגיש בקשת רשות ערעור על פסק הדין בתוך 15 ימים לבית המשפט המחוזי בלוד.

המזכירות תמציא פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, י"א אלול תשפ"א, 19 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: טליה בן יעקב
נתבע: מילדר דריה השקעות בע"מ
שופט :
עורכי דין: