ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לריסה שבתייב נגד משה בוזגלו :


בפני כבוד הרשם הבכיר ריאד קודסי

המבקשת

לריסה שבתייב

נגד

המשיב

משה בוזגלו

החלטה

המבקשת הגישה התנגדות לבקשה לביצוע תביעה על סכום קצוב בסך 31,594 ₪, שהגיש המשיב כנגדה בלשכת ההוצאה לפועל בנצרת.

המשיב הגיש בקשה לביצוע תביעה על סכום קצוב, בגין שכר טרחה במסגרת תיק שטיפל עבור המבקשת למימוש פסק דין , אשר ניתן לטובתה בהליך שניהלה מול בן זוגה לשעבר בבית המשפט לענייני משפחה.

לטענת המבקשת, היא לא חתמה עם המשיב על הסכם שכר טרחה וההסכם מזויף. ההסכמות בין הצדדים היו כי המשיב יפעל לגבות כספים מבן זוגה לשעבר ויקבל את שכר הטרחה מבן הזוג כאחוזים מתוך הגבייה. עוד סוכם, כי המשיב יפעל עד לגביית החוב כולו ולא רק בתיק ההוצל"פ, אלא שהמשיב הפסיק את הייצוג במבקשת גבה סך של 3,721 ₪ ולא העביר דבר למבקשת ואף הסתיר את קבלת הכספים בכתב התביעה. המבקשת יוצגה בהליך הפש"ר שניהל בן זוגה על ידי בא כוחה של המבקשת בהליך זה.

ביום 4.7.2021 נשמעה ההתנגדות בפניי והמבקשת נחקרה על תצהירה.

לאחר עיון בבקשה ובתגובה לה, נחה דעתי כי יש לקבל את הבקשה בכפוף לתנאים.

המבקשת הניחה הגנה לכאורה מפני התביעה, לדבריה הסכם שכר הטרחה מזויף ולא נחתם על ידה, זאת על אף שאישרה בחקירתה כי חתמה על ייפוי כוח ו אישרה את חתימתה שהוצגה בפניי. אלא שהמבקשת חזרה על הטענה כי לא חתמה על הסכם שכר הטרחה והחתימה הועתקה. המבקשת גם אישרה שלא הגישה תלונה במשטרה אודות זיוף החתימה. בתמיכה בתטענתה כי לא חתמה על הסכם שכר טרחה, הציגה המבקשת תמלולי שיחה בינה לבין המשיב לפיהם מאשר המשיב כי לא נעשה הסכם שכר טרחה בין הצדדים.

משכך, סברתי כי די בכך להקים הגנה לכאורה מפני התביעה. כידוע, בהתאם להלכה הפסוקה, די למבקש כי יצביע על הגנה ולו בדוחק כדי ליתן לו את יומו בבית המשפט.

בנסיבות אלו, סברתי כי האיזון הראוי הינו כי ההתנגדות תתקבל בכפוף להפקדת סך של 3,500 ₪ בקופת בית המשפט, זאת בתוך 30 יום מהיום כשימי הפגרה יובאו במניין הימים.

תצהיר המבקשת ישמש ככתב הגנה. כתב התביעה יותאם להליך של סדר דין מהיר בתוך 30 יום. כתב הגנה יותאם בהתאם בתוך 30 יום מהיום.

תצהירי עדות ראשית יוגשו בתוך 45 יום מהיום.

לא ימולאו התנאים כאמור לעיל, תידחה ההתנגדות והליכי ההוצל"פ בתיק המקושר ישופעלו.

המזכירות תמציא החלטה זו לצדדים.

ניתנה היום, י"א אלול תשפ"א, 19 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: לריסה שבתייב
נתבע: משה בוזגלו
שופט :
עורכי דין: