ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עיריית חדרה נגד יורם כהן :

בפני כבוד ה שופטת רקפת סגל מוהר

מאשימה

עיריית חדרה

נגד

נאשם
יורם כהן

פסק דין

רקע

בתאריך 18.2.20 הוגש כנגד הנאשם כתב אישום המייחס לו עבירה של חניה אסורה לפי סעיף 5(ג)(3) לחוק העזר לעירית חדרה (העמדת רכב וחנייתו) התשנ"א-1990.

בכתב האישום נטען כי ביום 18.9.19 סמוך לשעה 08:46, החנה הנאשם את רכב ו (מונית) מ.ר. 80-439-26 (להלן: "המונית") בחניון בית החולים "הלל יפה", במקום שהחניה בו נאסרה.

כתב הא ישום הוגש לבית המשפט בעקבות בקשת הנאשם להישפט בגין דו"ח מס' 665300-7-2 (להלן: "הדו"ח").

טענות הצדדים והראיות שהוגשו מטעמם

בתשובתו לכתב האישום מיום 13.7.21 טען הנאשם כי במועד הנטען, במסגרת עבודתו כנהג מונית, הוא הסיע לבית החולים אדם נכה ומוגבל (להלן: "הנוסע") אשר בקש להגיע אל המרפאה לבריאות הנפש, ובהעדר מקום חניה קרוב למרפאה , נאלץ להעמיד את המונית במקום שבו ניתן לו הדו"ח, כך שיוכל לסייע לנוסע להכנס אל המרפאה בבטחה.

לתמיכת גרסתו הגיש הנאשם את המסמך נ/1 המלמד על כניסת הנוסע לאותה מרפאה לבריאות הנפש בתאריך 18.9.19 בשעה 08:36 (דהיינו 10 דקות לפני שעת מתן הדו"ח ), והוסיף: "...אני מסיע נכים לחדרה לקופ"ח דגני ברוטשילד ואין מקום להורדת נוסעים, אני נאלץ לחנות על מדרכות כדי להוריד נכים. בכל מקום בארץ בבתי חולים יש מקום להוריד נכים, אני לא יכול להוריד נכה ולא לעזור לו. בנסיעה של 30 ₪ אני חוטף דו"ח של 250 ₪".

בהתייחסותה לטענות אלה הגישה ב"כ המאשימה את הדו"ח ותצלום המונית - ת/1 וטענה כי מדובר במקום שיש בו "שביל שנועד להורדת נוסעים" ולכן היה על הנאשם להוריד את הנוסע "בכניסה" ו/או "בכניסה למיון".

בתגובה לכך טען הנאשם כי המרפאה לבריאות הנפש היא מחלקה פנימית ואין כניסה לכלי רכב בסמוך אליה. בנוסף לכך טען כי המקום שבו החנה את המונית "למשך פחות מעשר דקות" מסומן ב"כחול לבן" ולא ב"אדום לבן", וכי בכל מקרה, כנהג מונית מותר לו לעצור באדום לבן לצורך הורדת נוסעים.

לשמע הדברים כמפורט לעיל, התבקשו ב"כ המאשימה והנאשם להגיש לתיק בית המשפט צילומים מהם ניתן יהיה ללמוד על קיומו או העדרו של מקום חניה מוסדר הסמוך למרפאה לבריאות הנפש בבית החולים.

ביום 29.7.21 הגישה ב" כ המאשימה "דיסק און קי" המכיל צילומים וסרטון וטענה כי יש בהם כדי ללמד על כך שבסמוך לכניסה הראשית אל ה מרפאה לבריאות הנפש בבית החולים "הלל יפה" ישנם מקומות חניה רבים מוסדרים וחוקיים שהנאשם יכול היה להחנות בהם את המונית ולצאת ממנה כדי לסייע לנוסע להכנס אל המרפאה, דא עקא שהוא דווקא החנה אותה במקום שהוא מרוחק מאותה כניסה ראשית.

במצב דברים זה, לנוכח העובדה שהמונית תועדה במקום המסומן ב"אדום לבן", 10 דקות לאחר השעה בה התקבל הנוסע במרפאה, ועל רקע הפסיקה בה נקבע כי חניה באופן הזה אסורה היא (ר' ע"א (ת"א) 16860-04-16 עיריית ת"א נ' שאול עזר), עותרת ב"כ המאשימה להרשעת הנאשם בעבירה המיוחסת לו בכתב האישום.

הנאשם לא הגיש כל ראיה נוספת מטעמו על אף שניתנה לו ההזדמנות לעשות כן עד ליום 31.7.21.

לאחר שנתתי דעתי לטענות הנאשם מחד גיסא ולראיות שהוגשו מאידך גיסא, מסקנתי היא כי המאשימה עמדה בנטל הוכחת עובדות כתב האישום כנדרש. מן הראיות עולה בבירור כי הנאשם החנה את המונית למשך עשר דקות לפחות במקום שהחניה בו נאסרה, שעה שבכניסה הראשית אל המרפאה לבריאות הנפש שאליה הסיע את הנוסע שליווה, קיימים מקומות חניה מוסדרים.

סוף דבר, אני מרשיעה את הנאשם בעבירה המיוחסת לו בכתב האישום ובשל נסיבות המקרה, לפנים משורת הדין, מסתפקת בחיובו בתשלום הקנס המקורי בסך 250 ₪, ולא מעבר לכך.

הקנס ישולם עד 5.10.21.

זכות ערעור לבית המשפט המחוזי בתוך 45 ימים.

המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים בדואר רשום.

ניתן היום, ח' אלול תשפ"א, 16 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עיריית חדרה
נתבע: יורם כהן
שופט :
עורכי דין: