ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרים פוני נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני: כבוד השופטת קרן כהן
התובעת:
מרים פוני
ע"י ב"כ עו"ד יעקב פלדשטיין
-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ עו"ד ג'ומאנה בחוס

החלטה

המינוי:
הנני ממנה בזאת את ד"ר ויקטור רוזנברג מרח' הנהרונית 9, חדרה 3846727 , מומחה בתחום הפסיכיאטריה, לשמש מומחה –יועץ רפואי (להלן: המומחה) כדי ליתן חוות דעתו בעניינה של גב' מרים פוני (להלן: התובע) בשאלות שיפורטו להלן וזאת תוך 30 יום ממועד קבלת ההחלטה.

מערכת העובדות המוסכמות אשר על בסיסן מתבקשת חוות דעתו של המומחה :
התובעת ילידת 1970.
נכון לתקופה הרלוונטית לתביעה עבדה התובעת כסייעת בגן ילדים "רעות" בקרית חיים. מדובר בגן של ילדים עם צרכים מיוחדים.
בתחילת שנת הלימודים 2019-2020, משרתה של התובעת היתה 30 שעות שבועיות. במהלך חודש 12/19 נמסר לתובעת ע"י הגננת האחראית שהודע להם על כך שעומדים לקצץ לתובעת את שעות עבודתה ל-20 שעות, אך היא לא קיבלה כל הודעה רשמית על כך מהעירייה ולכן, סברה בלבה שהדבר לא יתממש.
ביום 13.1.2020 הגיעה לגן מדריכה בשם אסנת והגננת שיתפה אותה בכך, שנאמר לה, שעומדים לקצץ לתובעת את שעות עבודתה. המדריכה אמרה לתובעת להתקשר לעירייה ולברר את העניין כדי שלא יהיה מצב שלא ישלמו על מלוא שעות עבודתה.
התובעת יצרה קשר טלפוני עם גב' מאי עותמאן רכזת חינוך מיוחד מעיריית חיפה, באותו היום בשעה 11:00 לערך, ובשיחה הובהר לה רשמית, שאכן עומדים לקצץ את שעות עבודתה ל-20 שעות שבועיות. התובעת כעסה מאוד על כך והיתה מאוד נסערת. גב' עותמאן ניסתה להרגיע את התובעת ואמרה לה שניתן להעביר אותה מקום ולהשלים לה שעות, אך התובעת התעקשה שהיא אמורה להיות משובצת רק בקריות, אזור מגוריה, ואמרה כי היא אינה ניידת (להלן: האירוע החריג).
כאמור, התובעת הייתה נסערת מאוד והרגישה שאינה יכולה להמשיך לעבוד ולכן ביקשה מהגננת לעזוב את העבודה.
הגננת ראתה את מצבה של התובעת והסכימה שהיא תעזוב את הגן באותו הרגע.
התובעת עזבה את הגן בסביבות השעה 11:30, ומאז לא חזרה לעבודה בגן.
התובעת פנתה לטיפול רפואי ביום למחרת בתאריך 14.1.2020, אצל רופא המשפחה ומשם פנתה לבית חולים רמב"ם, שם אושפזה עד ליום 15.1.20.
על מצבה הרפואי של התובעת ועברה הרפואי, ניתן ללמוד מהמסמכים הרפואיים.

השאלות עליהן מתבקש המומחה לענות הן:
האם התובעת סובלת מליקוי נפשי?
אם כן, האם קיים קשר בין ליקוי זה לאירוע המיוחד שארע לתובעת?

מצ"ב המסמכים כדלקמן:
תיק רפואי כללי, פסיכיאטרי ותעסוקתי של התובעת – קופת חולים כללית.
תיק רפואי מיון ופסיכיאטרי של התובעת – בית חולים רמב"ם.
ביקור רפואי מיום 28.7.17 – מוצג נ/1.
ביקור רפואי מיום 14.1.2020 – מוצג נ/2.
סיכום מלר"ד מיום 15.1.2020 – מוצג נ/3.

בהתאם למסמך מיום 4.1.2017 של ד"ר תמי קרני – יו"ר הלשכה לאתיקה בהסתדרות הרפואית על המומחה לבדוק את התובע לפני מתן חוות דעתו. לפיכך על המומחה להודיע לבית הדין עד ליום 19.9.2021 היכן ומתי תתבצע אותה בדיקה.

על המומחה ליתן את חוות דעתו בדרך שבה ניתנת חוות דעת של מומחה לפי פקודת הראיות [נוסח חדש], התשל"א – 1971 (להלן – פקודת הראיות), וסעיף 2.8 להוראת תכ"ם 13.9.0.7 ובכלל זה לפרט את פרטי השכלתו וניסיונ, וכן להצהיר כי ידוע לו שחוות דעתו ניתנת במקום עדות בבית הדין על המשתמע מכך. הוגשה חוות דעת שלא בהתאם לדרך הקבועה בפקודת הראיות, רשאי בית הדין מיוזמתו או לבקשת הצדדים לבקש מהמומחה לתקן את חוות דעתו. למען הסר ספק, הגשת חוות הדעת שלא בהתאם לאמור אינה מצדיקה, כשלעצמה, את פסילת חוות הדעת.

אם וככל שמי מהצדדים היה או עודנו בקשר עם המומחה, לגבי תובענה זו או הפגיעה מושא התובענה, לרבות חוות דעת שקיבל מהמומחה, יגיש הודעה בכתב לבית דין זה וישירות לצד שכנגד, תוך 7 ימים ממועד קבלת החלטה זו.

ההחלטה תומצא לצדדים (ללא החומר הרפואי) ולמומחה בצרוף החומר הרפואי.

לעיון ביום 20.9.2021 וביום 31.10.2021.

ניתנה היום , ‏ט' אלול התשפ"א, (‏17 אוגוסט 2021), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: מרים פוני
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: