ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אור ברזילאי נגד תרשיש חן בע"מ :

בפני כבוד ה שופט אילן בן-דור

תובעים

אור ברזילאי

נגד

נתבעים
תרשיש חן בע"מ ח.פ. 516009438

החלטה

תביעה קטנה מ8.21 בטענה לזכות לפיצוי בסך 2000 ₪ עקב הפרת איסור על שיגור דבר פרסומת שבסעיף 30א (ב) לחוק התקשורת (בזק ושידורים), התשמ"ב-1982 (להלן: החוק )
התובע טען כי במהלך השנים, 2020 2021 קיבל מהנתבעת, שתי הודעות לטלפון הנייד שלו.
יצוין שלתביעה מצורפים נספחים שהם לכאורה שתי ההודעות עצמן . על ההודעות פרטים להסרה . לא ברור מה הזיקה בין פרטי העסק שנזכר בהודעות שמצוי לכאורה בראשל"צ לנתבעת שמיקומה בבאר שבע. אגב התובע שכשלעצמו לכאורה תושב ראשל"צ לא ציין אם רכש מוצר או שירות מהעסק שפרטיו בהודעה או מעם הנתבעת האם מסר פרטיו עד עתה לא הוגש כתב הגנה אך לא הצלחתי לאתר עתה אינדיקציה לביצועה של המצאה כדין.
בנסיבות שנוצרו ועל מנת לחסוך זמן וטרחה גם מהתובע עצמו אך גם בשים לב למחיר הזמן הציבורי ולטובת הבנת התמונה מיקוד הדברים ולפנים מהדין, מצאתי להורות כדלהלן:
ראשית תשומת לב התובע לחובתו למסור פרטים עדכניים ומלאים של הנתבעת .על התובע לוודא שהפרטים שמסר אכן מדויקים. ניתנת לתובע הזדמנות למסירה אישית.
שנית, על התובע להבהיר מה זיקת הנתבעת להודעה ועל בסיס מה נטענת זיקה זאת שלישית, על התובע להבהיר האם ביצע עסקה עם העסק שנזכר בהודעה והאם מסר פרטיו ובאילו נסיבות רביעית, על התובע להבהיר האם ביקש הסרה ולאחר הודעה ראשונה ולאחר הודעה שניה . אם כן מתי ביקש, אם לא ביקש מדוע לא ביקש.
עותק הבהרות שייתן התובע יועבר לנתבעת גם על ידו.
על התובע לבצע את האמור בתוך עד 30 יום ( פגרה במניין). העדר ביצוע בתקופה זאת. צפוי להיחשב חוסר מעש שצפוי להוביל למחיקת התביעה.
מועד הדיון ידחה למועד אחר המיועד לתביעות קטנות.

ניתנה היום, כ"ב אב תשפ"א, 31 יולי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אור ברזילאי
נתבע: תרשיש חן בע"מ
שופט :
עורכי דין: